ظهور رقیب اصلی تسلا از چین

به گزارش چاپار بلاگ، مدیرعامل تسلا می گوید خودروسازان چینی سخت کوش ترین هستند و هوشمندانه تر از بقیه کار می نمایند.

ظهور رقیب اصلی تسلا از چین

تردیدی نیست که درحال حاضر پیشرفته ترین خودروهای برقی به وسیله تسلا فراوری می گردد. به عبارت دیگر، این کمپانی در بازار خودروهای برقی یک برند پیشگام است و بر آن حکمرانی می نماید. به همین دلیل بسیاری از خودروسازان فراوریات تسلا را به عنوان معیاری برای توسعه محصولات الکتریکی خود قرار می دهند. شاید فکر کنید جدی ترین رقیب تسلا از کشورهایی مثل آلمان، ژاپن یا آمریکا ظهور خواهد نمود، اما ایلان ماسک معتقد است رقیب اصلی این کمپانی یکی از خودروسازان چینی خواهد بود.

مدیرعامل تسلا می گوید خودروسازان چینی سخت کوش ترین هستند و هوشمندانه تر از بقیه کار می نمایند. آقای ماسک در پاسخ به سؤالی در خصوص شرکت های چینی با بیان این مطلب اضافه نمود: اگر قرار باشد من پیش بینی کنم، احتمالاً شرکتی از چین پس از تسلا در رتبه دوم قرار خواهد گرفت.

بی وای دی در تعقیب تسلا

نکته جالب توجه اینکه نگاهی به بازار خودروهای الکتریکی نشان می دهد که اکنون یک شرکت چینی پس از تسلا در رتبه دوم واقع شده است. همان گونه که قبلاً به اطلاعتان رسانده ایم، بی وای دی در زمینه ساخت خودروهای برقی و هیبریدی شارژی بسیار پیشرفت نموده است و محصولات خود را فقط با چنین پیشرانه هایی راهی بازار می نماید. هرچند ایلان ماسک نامی از بی وای دی نبرده است، اما شاید وی با علم به پیشرفت های زیاد این شرکت و جایگاه کنونی آن، صحبت های خود را مطرح نموده باشد.

بی وای دی از ماهمارس 2022 محصولات خود را با پیشرانه برقی و هیبریدی فراوری می نماید. طبق آمار، در سال گذشته فروش خودروهای تمام الکتریکی این شرکت به مقدار قابل توجه 184 درصد افزایش پیدا کرد. بد نیست بدانید فروش خودروهای برقی این شرکت در سال 2022 به رقم باورنکردنی 911,410 دستگاه رسید. با چنین رکوردی، بی وای دی فقط تسلا را پیش روی خود دارد؛ این شرکت آمریکایی رکورد فروش 1,313,851 دستگاه خودرو را در سال 2022 ثبت کرد. این را هم اضافه کنیم که درصورت احتساب مدل های هیبریدی شارژی، آمار مدل های فروخته شده به وسیله بی وای دی در سال 2022 به 1,868,543 دستگاه می رسد.

پیش بینی کارشناسان: بی وای دی همین سال جاری رقیب آمریکایی را پشت سر می گذارد

با آنکه ایلان ماسک پیش بینی می نماید تسلا در سال های پیش رو رجحان خود را حفظ خواهد نمود، ولی بعضی کارشناسان مخالف او هستند. این کارشناسان معتقدند بی وای دی همین سال جاری از رقیب آمریکایی خود سبقت خواهد گرفت. این کارشناسان بهآهنگ رشد فروش دو شرکت اشاره می نمایند. در شرایطی که فروش محصولات برقی بی وای دی در سال گذشته 184 درصد رشد نموده، این فاکتور برای تسلا برابر با 40 درصدبوده است. درصورت ادامه این روند، دور از انتظار نیست که در سرانجام سال 2023 جایگاه تسلا و بی وای دی در جدول پرفروش ترین برندهای الکتریکی عوض گردد.

یکی از عواملی که باعث می گردد شتاب رشد بی وای دی چنان بالا باشد،قیمت بسیار رقابتی فراوریات آن است. بیشتر محصولات این کمپانی قیمتی بین 100 الی 200 هزار یوان دارند؛ ارقامی که به ترتیب معادل تقریباً 14.500 و 29.000 دلار هستند. با این بازه قیمتی، محصولات بی وای دی در مقایسه با ساخته های تسلا قیمت به مراتب کمتری دارند. ازاین رو افراد بیشتری می توانند به مشتری بی وای دی تبدیل شوند. با احتساب این موضوع، باید گفت اگر تسلا خواستار حفظ رجحان است، باید هرچه زودتر مدل وعده داده شده 25 هزار دلاری خود را به میدان بفرستد.

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 13 بهمن 1401 بروزرسانی: 13 بهمن 1401 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 32294

به "ظهور رقیب اصلی تسلا از چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظهور رقیب اصلی تسلا از چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید