صد و شصتمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار گشت

به گزارش چاپار بلاگ، جدیدترین خبرها حکایت از این دارند که کانادا امروز صد و شصتمین پذیرش اکسپرس انتری را برگزار کرده و 600 متقاضی اکسپرس انتری دعوتنامه جهت تقاضا برای اقامت دائم صادر شده است. حداقل امتیاز متقاضیان در سیستم جامع رتبه بندی 771 بوده است. پذیرش امروز بیست و هفتمین پذیرش سال 2020 بود و مجموع دعوتنامه های سال جاری را به 62,450 رساند. این بدین معنیست که دولت کانادع علیرغم همه گیری کرونا، به اهداف مهاجرتی سال 2020 همچنان پایبند است. اگر کانادا این فرایند را که پس از محدودیت های کرونایی 18 مارس آغاز کرده ادامه دهد احتمالا فردا نیز پذیرش دیگری برای متقاضیان دسته تجربه کانادایی برگزار خواهد کرد.

صد و شصتمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار گشت

اداره مهاجرت، شهفرایندی و پناهندگی کانادا تقریبا در تمام طول سال 2020 تا به اینجای سال از طریق اکسپرس انتری هر دو هفته یک بار 3900 دعوتنامه یا ITA صادر کرده است. با اینکه اداره مهاجرت کانادا دو بار در تاریخ 18 مارس و 8 جولای تنها متقاضیان دو برنامه مهاجرتی خاص یعنی دسته تجربه کانادایی و برنامه مهاجرت استانی را هدف گرفته بود این فرایند را از ماه پیش تغییر داد. اداره مهاجرت در 8 جولای پذیرش جامع و مختص تمام برنامه های مهاجرتی را برگز ار کرد و بعد در 22 و 23 جولای پذیرش مختص برنامه های مهاجرتی خاص را برگزار نمود و این حکایت از این داشت تا عادی شدن اوضاع همین فرایند را ادامه خواهد داد و هر چند وقت یک بار پذیرش هایی مختص تمام برنامه ها و هر از گاهی هم پذیرش هایی مختص برخی برنامه های مهاجرتی خاص را برگزار خواهد کرد. گفتنی است تغییرات موقت در سیاست ها تاثیری بر تعداد دعوتنامه های صادره در سال 2020 نداشته است. سال جاری میلادی در حالی آغاز شد که در ژانویه دو پذیرش اکسپرس انتری برگزار گشت و طی هر دو پذیرش 3400 دعوتنامه صادر شد. سپس در ماه فوریه طی یک پذیرش 3500 و طی پذیرشی دیگر 4500 دعوتنامه صادر شد.

در این پذیرش از قاعده tie-break استفاده شده است: 24 جولای راس ساعت 11:29:33 به وقت استاندارد شرقی. این بدین معنی است که تمام متقاضیانی که امتیاز آنها در سیستم جامع رتبه بندی 771 و بالاتر بوده است و قبل از این تاریخ و ساعت پروفایل اکسپرس انتری خود را وارد صف انتظار کرده اند در این دور از صدور دعوتنامه ها پیروز به دریافت دعوتنامه شده اند. گفتنی است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر جهان بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می کند. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می کند. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می شود. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست. متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می کنند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد.

با اینکه داشتن پیشنهاد کار یا جاب آفر در سیستم اکسپرس انتری فدرال الزامی نیست اما در صورت داشتن پیشنهاد کار در سیستم جامع رتبه بندی امتیاز اضافی نصیب متقاضی می شود. معمولا هر دو هفته یک بار مجموعه ای از متقاضیانی که بالاترین از امتیاز را دارند طی پذیرش اکسپرس انتری انتخاب می شوند. دولت کانادا به درخواست های اقامت دائم که از طریق سیستم اکسپرس انتری ارائه شده باشند طی شش ماه رسیدگی خواهد کرد. به نمونه فرضی زیر از یکی از منتخبین در پذیرش امروز توجه نمایید:

رامین 31 ساله است و لیسانس دارد. او به زبان انگلیسی در حد پیشرفته مسلط است و پنج سال هم به عنوان مهندس نرم افزار مشغول کار بوده است. رامین تا به حال در کانادا نه کار کرده و نه تحصیل. او با داشتن 430 امتیاز در سیستم جامع رتبه بندی وارد صف انتظار اکسپرس انتری شد. در تاریخ 13 می از طرف راستا مهاجرتی اولویت های سرمایه انسانی انتاریو برای رامین notification of interest صادر شد و سپس توانست از طرف برنامه مهاجرت استانی انتاریو انتخاب شود. امتیاز رامین در سیستم جامع رتبه بندی یا CRS به 1030 افزایش یافت و بدین ترتیب در پذیرش امروز 19 آگوست 2020 دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دریافت نمود.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 27 آذر 1400 بروزرسانی: 27 آذر 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 20698

به "صد و شصتمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صد و شصتمین پذیرش اکسپرس انتری برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید