شماره جدید دنیا کتاب منتشر شد

به گزارش چاپار بلاگ، شماره 367 و 368 ماهنامه دنیا کتاب منتشر شد.

شماره جدید دنیا کتاب منتشر شد

جهت دریافت مشاوره خدمات آموزش طراحی بروشور از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ بروشور های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش چاپار بلاگ، نامه پرویز دوائی با عنوان جمال... جمال آغازکننده مطالب این ماهنامه است و در ادامه یادداشت هایی برای خاطراتی که هرگز نخواهم نوشت نوشته ژرژ آمادو با ترجمه عبدالله کوثری را می خوانیم.

همچنین مطلبی با عنوان بازو نوشته لودمیلا پتروشوسکایا با ترجمه پرتو شریعتمداری در این شماره از دنیا کتاب درج شده است.

ماهنامه دنیا کتاب با این مطالب همراه است:

خاطرات تاج السلطنه جعلی است نوشته ناصرالدین پروین، در جست وجوی خاستگاه درباره کتاب کردها و خاستگاه آن ها نوشته گارنیک آساطوریان، فروپاشی نگاهی به کتاب فروپاشی: نگاهی به درون رژیم شاه، بحران ها، تضادها و ناکامی هایش نوشته هدی صابر، تاریخ نوین به روایت الکسی یوویچ از اورلاندو فیگس با ترجمه گلی امامی، باز هم کار کارِ انگلیسی هاست! از توفان گرکانی، چپ گرایان افغانستان نگاهی به کتاب چپ گرایی در افغانستان: تحلیل کارنامه پیروان مارکسیسم- لنینیسم نوشته امان الله شفایی، کنجکاوی ایراد من است درباره کتاب خودم را می سَفَرم مصاحبه ساموئل دوک با ژولیا کریستوا، علم دینی و علم غیردینی درباره کتاب فرهنگ و پیشرفت مطلوب مجموعه گفت وگو با دکتر مهدی گلشنی، به مرگ، قصه زندگی می گویم درباره کتاب شعر دنیا عرب و بر شانه غول های شکست خورده نگاهی به کتاب نادرشاه و دختر کولی نوشته علیرضا حسن زاده.

همچنین دو پسوند ـ قافیه ابتکار آمیز (از سنایی غزنوی تا سمندر شیرازی) نوشته کامیار عابدی، مظاهر مصفا: شاعری قوی دست در اسلوب قدما؛ اما غم گرا نوشته محمدرضا رهبریان، 103 جلوه مِگرِه از اولیویه مولن با ترجمه عباس آگاهی، آنچه هویت مطالبه می نماید(فرانسیس فوکویاما علل به تعویق افتادن خاتمه دنیا را شرح می دهد) از لوئیس مِنَند با ترجمه سعید پزشک و چه شد که صفحه سفید ماند؟(حکایت ناکامان قلم..) از کریستوفر رُز با ترجمه پرتو شریعتمداری از دیگر مطالب این ماهنامه هستند ...

هزار و یک داستان، معرفی کوتاه، تازه های بازار کتاب و درگذشتگان از دیگر بخش های ماهنامه دنیا کتاب است.

شماره 367 و 368 دنیا کتاب ویژه آذر و دی ماه با صاحب امتیازی و مدیرمسوولی طلیعه خادمیان در 75 صفحه و قیمت 20 هزار تومان راهی بازار شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1869

به "شماره جدید دنیا کتاب منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شماره جدید دنیا کتاب منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید