سوپراستارهای قلابی ، نان به نرخ شباهت خوردن

به گزارش چاپار بلاگ، عده ای هستند که در کنار ظاهر شبیه به سلبریتی با استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی توانسته اند معروف شوند. در این مطلب چند بدل معروف را معرفی می کنیم که این روزها به دلیل شباهتشان به یکی از چهره های معروف دنیای فوتبال یا هنر به جایی رسیده اند.

سوپراستارهای قلابی ، نان به نرخ شباهت خوردن

به گزارش خبرنگاران، سلبریتی ها و بدل هایشان همیشه یکی از موضوعات جالب و پرطرفدار فضای مجازی بوده اند؛ از زنی که شباهت زیادی به آنتونی هاپکینز دارد تا دختر جوانی که کپی آنجلینا جولی است. تا همین چند وقت پیش، داشتن بدل فقط برای فیلم ها و داستان های پلیسی و البته دنیای سیاستمدارها بود. مثلا خیلی ها می گفتند صدام، قذافی، ابوبکر بغدادی و خیلی های دیگر برای خودشان بدل داشته و دارند تا از آن ها به عنوان پیش مرگ استفاده نمایند. اما این روزها بدل ها دیگر فقط برای آدم های کله گنده سیاسی نیستند بلکه حالا به فکر پول در آوردن افتاده اند و برایشان مهم است شبیه یک سلبریتی باشند.

خراسان در این باره نوشت: در ایران هم عده ای هستند که در کنار ظاهر شبیه به سلبریتی با استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی توانسته اند معروف شوند. به تازگی هم فیلم یکی از همین بدل ها که شباهتی به محمد صلاح دارد، در فضای مجازی منتشر شده که بدل ایرانی محمد صلاح را نشان می دهد! او در حال گذر از خیابانی در قطر است و حاضران در آن محل، دورش جمع شده اند و به خیال این که او بازیکن معروف تیم فوتبال لیورپول و تیم ملی مصر است با او سلفی می گیرند.

محمد صلاح و بدلش

به همین بهانه چند بدل معروف را که این روزها به دلیل شباهتشان به یکی از چهره های معروف دنیای فوتبال یا هنر به جایی رسیده اند، معرفی می کنیم.

 • رضا پرستش- لیونل مسی

فعالیت ها بعد از بدل شدن: بازیگری و تبلیغات حرفه ای

رضا پرستش یا همان مسی ایرانی، یکی از حرفه ای ترین بدل های ایرانی است که ظاهرا راه تجارت را خوب یاد گرفته و برخلاف بعضی ها نمی خواهد کوپنش را زود بسوزاند. مسی ایرانی یکی از پرطرفدارترین بدل ها هم است و آن قدر به نمونه اصلی شبیه است که حتی در سفرش به اسپانیا هم با واکنش های عجیب و غریب مردم رو به رو شد. او که خودش در سال 96 با روزنامه خراسان گفت وگویی داشته، گفته بود متولد 1371 است و دوست دارد در کنار مسی باشد و به جای او به بچه هایی که دوست دارند مسی را ببینند سر بزند و در خیریه ها هم به جای او شرکت کند، اما این روزها او به خاطر شباهتش به ستاره بارسلونا مشغول پول درآوردن به وسیله تبلیغات است.

 • هادی خالقی - کارلوس کی روش

فعالیت ها بعد از بدل شدن: سلفی با تماشاگران فوتبال

اگر کی روش از تیم ملی ما نمی رفت و هنوز سرمربی تیم ملی بود و شما هادی خالقی را در خیابان می دیدید، مطمئن باشید او را با کی روش اشتباه می گرفتید. خالقی که چند سالی با کارلوس اختلاف سن دارد، شباهتی عجیب به سرمربی تیم ملی دارد، اما مشکلش این است که کی روش اصلا اهل تبلیغات نیست و از کشورمان هم رفته است، برای همین شبیه او بودن هم پول ساز نخواهدبود. همین باعث شده مدیر یکی از شعب بانک تجارت در رشت نتواند فعالیت خاصی بکند و تنها به عکس دریافت با تماشاگران فوتبال در استادیوم بسنده کند. او از بدو ورود کی روش به تیم ملی متوجه شباهتش به او شده بوده، اما یکی از دوستانش که عکس او را در فضای مجازی منتشر نموده دلیل معروفیت خالقی شده است.

 • علی رضالو - کریستیانو رونالدو

فعالیت ها بعد از بدل شدن: تبلیغات حرفه ای

سه سال پیش برای اولین بار تصاویری از بدل رونالدو در فضای مجازی پخش شد. کسی که بعضی ها معتقدند به لطف گریم، خودش را شبیه کریس می نماید وگرنه خیلی هم شباهت خاصی به او ندارد. دفاتر تبلیغاتی، اما ظاهرا نظر دیگری داشتند و رضالو توانست در چندین تبلیغ تجاری در نقش رونالدو شرکت و احتمالا درآمد خوبی هم کسب کند. نکته ای که درخصوص بدل رونالدو وجود دارد، مقایسه اش با رضا پرستش بدل مسی است. ظاهرا رضالو مشاوران و مدیربرنامه خوبی ندارد و نتوانسته مثل بدل مسی پیشرفت کند البته مسئله شباهت کمتر او به رونالدو هم می تواند در این پیشرفت نکردن موثر باشد.

 • حمید ماهی صفت - مستربین

فعالیت ها بعد از بدل شدن: او از ابتدا یک کمدین بود

از اواخر دهه 70 نام یک کمدین حسابی بر سر زبان ها افتاد. او که به نوعی قبل از خیلی های دیگر آغاز به اجرای استندآپ کمدی نموده بود، خیلی شبیه مستربین است و به او لقب مستر بین ایرانی هم داده بودند. ماهی صفت می توانست طوری یک جوک ساده را تعریف کند که همه از خنده نابود شوند. بعد از چندوقت، اما خود آقای کمدین در برنامه هایش اعلام نمود اصلا علاقه ای به مقایسه شدن با مستربین ندارد و این حرف مردم است. حمید ماهی صفت که زمانی پای ثابت بیشتر مراسم شادی آفرین برگزار شده در کشور بود، حالا چند وقتی است کم کار شده و البته شباهتش با روآن اتکینسون یا همان مستر بین هم خیلی کمتر شده است.

 • هادی لطفی - مرحوم مرتضی پاشایی

فعالیت ها بعد از بدل شدن: اجرای برنامه به جای آن مرحوم

بعد از فوت مرتضی پاشایی، تعداد زیادی به عنوان بدل پاشایی به میدان آمدند و در مراسم تشییع و ترحیمش هم حضور داشتند. لطفی، اما از نظر چهره بیشترین شباهت را به آقای خواننده دارد، ولی وقتی روی صحنه می رود تا اجرا کند مجبور است فقط لب خوانی کند، چون هیچ سر رشته ای در خواندن ندارد. البته مرتضی پاشایی یک بدل دیگر هم به نام میلاد فتاحی دارد که هیچ شباهت ظاهری به هم ندارند و فقط صدای این بدل شبیه پاشایی است. این دو نفر و چند نفر دیگر با حضور در مراسم مختلفی از جمله جشن و... سعی می نمایند با زنده کردن یاد پاشایی و اجرای ترانه های او پول دربیاورند و ظاهرا در این راه پیروز هم بوده اند.

 • بدل های دیگر - از سوءاستفاده و کلاهبرداری تا هیچ

همه بدل ها از شباهتشان استفاده درست نمی نمایند و بعضی هم به دلیل این شباهت دست به کلاهبرداری می زنند. یکی از آن ها فردی است که شبیه احسان علیخانی است و با سوءاستفاده از این شباهت، دست به اغفال دختران جوان و کلاهبرداری از مردم زده بود که خیلی زود توسط پلیس دستگیر شد. خیلی های دیگر هم هستند که بدل هایشان فقط شبیه آن ها هستند و درآمدی از این شباهت ندارند. بدل های محمدرضا گلزار بازیگر سینما، نرگس محمدی بازیگر سریال ستایش و بهنام بانی خواننده موسیقی پاپ هم از این دست بدل ها هستند.

 • بدل های خارجی

جالب است بدانید فقط ایرانی ها نیستند که دوست دارند خودشان را شبیه آدم های معروف نمایند. در کشورهای دیگر هم افرادی هستند که دوست دارند شبیه ستاره های هالیوود باشند و با استفاده از شهرت آن ها به پول برسند. مثل بدل های سلنا گومز، برد پیت، جنیفر لوپز، تیلور سوئیفت، دی کاپریو و ... حتی بدل باراک اوباما هم توانسته به خاطر شباهتش به رئیس جمهور سابق آمریکا پول خوبی به دست بیاورد.

تابناک نیز چندی پیش در مطلبی به نقل از سایت bored panda تصاویری از بدل شخصیت های معروف را منتشر و با کنار هم قرار دادن عکس آنها، مخاطبان را شگفت زده کرد.

 • جنیفر لارنس

جنیفر لارنس بازیگر سرشناسی که در این چندماه اخیر اخبار جنجالی بسیاری از او منتشر شد؛ هاروی وینشتاین تهیه نماینده هالیوود ادعا کرد که با جنیفر لارنس رابطه غیر اخلاقی داشته و این ارتباط بوده که منجر به دریافت اسکار توسط خانم بازیگر شده است. پس از مدتی این موضوع با اعتراض لارنس همراه بود. با این حال بدل خانم لارنس فارغ از همه این هیاهوها به دلیل شباهت زیادی که به این بازیگر دارد در فضای مجازی مشهور شده و محبوبیت بسیاری کسب نموده است.

 • آنتونی هاپکینز

زنی که چشمانش را بسته و به احتمال زیاد خوابیده است، اما چشمان بسته او از شباهتش به آنتونی هاپکینز ستاره فیلم (سکوت برّه ها) کم نمی نماید. این زن شباهت عجیبی به این بازیگر معروف دارد.

 • امیلیا کلارک

امیلیا کلارک هم یک بدل دارد. هر دوی آن ها عکس های مشابهی دارند که در اتومبیل گرفته شده است. شباهت این دختر به امیلیا کلارک غیرقابل کتمان است.

 • آنجلینا جولی

گویی آنجلینا جولی آفرودیت -الهه زنانگی، زیبایی و هنر- در عصر ما است. دختران زیادی از سراسر دنیا کوشش می نمایند به هر نحوی که شده و با جراحی های متعدد زیبایی شبیه او شوند. شاید بتوان گفت این دختر یکی از پیروز ترین کسانی بوده که شباهتش به آنجلینا جولی را نمی توان نادیده گرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1800

به "سوپراستارهای قلابی ، نان به نرخ شباهت خوردن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوپراستارهای قلابی ، نان به نرخ شباهت خوردن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید