تونل برفی ازنا شگفتی کم نظیر در جهان

به گزارش چاپار بلاگ، تصاویر جذاب و دیدنی تونل برفی ازنا شگفتی کم نظیر در جهان را در ادامه این مطلب ببینید این تونل ویژگی بسیار منحصر به فردی دارد.

تونل برفی ازنا شگفتی کم نظیر در جهان

تونل برفی ازنا را بیشتر بشناسید

تونل برفی یکی از آثار طبیعی استان لرستان است که به صورت طبیعی در زیر برف و یخ های دامنه اشترانکوه در منطقه کمندان شهرستان ازنا به وجود آمده است.با مروری بر جاذبه های گردشگری استان لرستان و شهرستان ازنا متوجه تونلی می شویم که به دست طبیعت ساخته شده و در مرکز توجه گردشگران تابستانی قرار گرفته است.

این تونل طبیعی که با عنوان تونل برفی ازنا شناخته شده، در نتیجه انباشت هزاران تن برف در طول سال های متمادی در اشترانکوه شکل گرفته و طولی بالغ بر 800 متر و ارتفاعی برابر با 2/5 تا 3 متر دارد.

این تونل برفی حاصل آب شدن برف های اشترانکوه بوده و در زمانی که به آن می رسیم، متوجه صدای گوش نواز حاصل شده از آب شدن برف ها خواهیم شد.

شایان ذکر است؛ اگرچه در سال های اخیر احتمال ریزش این تونل برفی وجود داشت، اما بیشتر گردشگران از داخل آن بازدید می کردند.

یادآور می گردد؛ تونل برفی ازنا در منطقه کمندان شهرستان ازنا واقع شده و برای رسیدن به آن باید تا روستای کمندان با ماشین برویم و پس از آن به مدت دو ساعت پیاده روی کنیم تا به دامنه اشترانکوه برسیم.

منبع: نمناک
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 خرداد 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 3838

به "تونل برفی ازنا شگفتی کم نظیر در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تونل برفی ازنا شگفتی کم نظیر در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید