تخلیه ساختمان های اطراف هتل آسمان ؛ احتمال ریزش هتل وجود دارد ، دمای 600 درجه در طبقات زیرزمینی هتل ، مردم اطراف هتل نیایند

ساختمان و معابر اطراف هتل آسمان شیراز همچنان به دلیل حرارت زیاد در طبقات زیرین و احتمال ناپایداری سازه در شرایط خطرناکی قرار دارند و به همین دلیل دستور تخلیه کامل آنها صادر شده است.

تخلیه ساختمان های اطراف هتل آسمان ؛ احتمال ریزش هتل وجود دارد ، دمای 600 درجه در طبقات زیرزمینی هتل ، مردم اطراف هتل نیایند

خبرنگاران: نام هتل آسمان شیراز در سال های اخیر به دلیل شکستن حریم منظری ارگ کریم خانی بر سر زبان ها بود تا اینکه امروز دچار آتش سوزی شد. آتش سوزی این هتل اطفا شده است اما لحظاتی پیش و پس از تشکیل جلسه مدیریت بحران در این محل دستور تخلیه ساختمان ها و معابر اطراف این سازه صادر شد.

محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش نشانی شیراز درباره آخرین وضعیت اطفای حریق این هتل پرحاشیه گفت: بنا به صدور دستور تخلیه ساختمان ها و معابر اطراف هتل آسمان از سوی شورای مدیریت بحران استان در حال حاضر ماموران آتش نشانی در حال انجام این کار هستند.

وی با بیان اینکه به دلیل اشتباه مدیریت و پیمانکار این هتل و انبار بیش از 2 هزار تشک فنری در طبقه منفی 2 این هتل در کنار مواد قابل اشتعال مانند گازوئیل، تینر و کپسول گاز این حادثه ایجاد شده است اضافه نمود: در این محل 4 طبقه منفی و زیرزمین وجود دارد که به دلیل دپو کردن بیش از دو هزار تشک های طبی که با جنس فوم ساخته شده و همچنین سایر مواد اشتعال زا نظیر مبل، الوار چوبی و … هر چند که حریق کنترل شده اما به دلیل حجم زیاد مواد قابل اشتعال و حرارت بالا کماکان ماموران در حال اطفاء هستند.

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز اضافه نمود: احتمال ناپایداری این سازه در اثر حرارت زیادی که در بخش زیرزمین آن ایجاد شده وجود دارد به همین دلیل آمادگی لازم برای تخلیه این ساختمان و ساختمان های مجاور انجام و موارد نیز به نهادهای نظارتی اطلاع رسانی شده است.

علیرضا عدلو سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز نیز با تاکید بر انیکه شهروندان شیرازی به هیچ وجه در خیابان های اطراف این محل نظیر فردوسی، رودکی و زند حاضر نشوند گفت: در طبقه منفی سه و چهار هتل آسمان دود و حرارت تجمع کرده است به نحوی که کارشناسان عمرانی حاضر در محل اعلام کرده اند که دما در طبقات زیرین این ساختمان به حدود 600 درجه سانتی گراد رسیده است.

وی اضافه نمود: احتمال ناپایداری سازه با توجه به حرارت و دمای بسیار بالا در طبقات زیرین این هتل وجود دارد و ماموران هنوز به طور کامل نتوانسته اند به دلیل حرارت بالا به طبقات منفی 3 و 4 هتل نفوذ کنند.

منبع: چمدان
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 96

به "تخلیه ساختمان های اطراف هتل آسمان ؛ احتمال ریزش هتل وجود دارد ، دمای 600 درجه در طبقات زیرزمینی هتل ، مردم اطراف هتل نیایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تخلیه ساختمان های اطراف هتل آسمان ؛ احتمال ریزش هتل وجود دارد ، دمای 600 درجه در طبقات زیرزمینی هتل ، مردم اطراف هتل نیایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید