برگزیت به تعویق افتاد!

به گزارش چاپار بلاگ، ایرنا نوشت: مجلس انگلیس پس از مخالفت با طرح موردنظر دولت ترزا می درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا، شامگاه پنجشنبه به لایحه تعویق برگزیت رأی موافق داد.

برگزیت به تعویق افتاد!

قانون گذاران انگلیسی در سومین شب پیاپی به پای صندوق رأی رفته و با اختلاف 210 رای با تمدید مهلت قانونی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موافقت کردند. به این ترتیب اگر اتحادیه اروپا هم با درخواست انگلیس موافقت کند، این کشور در تاریخ 29 مارس از عضویت اتحادیه اروپا خارج نخواهد شد.

مدت زمان این تمدید بایستی از طرق مذاکره میان دولت انگلیس و اتحادیه اروپا معین گردد. انتظار می رود که نخست وزیر انگلیس این مساله را در نشست هفته آینده سران اتحادیه اروپا در بروکسل مطرح کند.

اتحادیه اروپا پیش تر گفته بود که تنها با ارائه دلیل موجه با تعویق برگزیت موافقت خواهد نمود. برآیند رأی گیری های سه شب گذشته نشان می دهد که نمایندگان مجلس با طرح موردنظر دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا مخالف و درعین حال از برگزیت بی توافق هم حمایت نمی نمایند.

آن ها همچنین امشب با شرکت در چندین لایحه پیشنهادی، به طرح کلیدی تعویق برگزیت برای برگزاری مجدد همه پرسی و واگذاری اختیار برگزیت به مجلس رأی مخالف دادند.

سخنگوی رئیس شورای اروپا روز گذشته بیان کرد که این اتحادیه تمام اقدامات لازم برای توافق با انگلیس را صورت داده است.

وی با اشاره به ضمانت هایی که بروکسل در سه مقطع مختلف طی سه ماه گذشته برای کسب رضایت مجلس انگلیس ارائه داده است، رسیدن به راهکار جدید را سخت خواند و اضافه کرد: اگر راهکاری برای خروج از بن بست کنونی وجود دارد بایستی در لندن جست وجو کرد.

این سخنگو همچنین با اشاره به نزدیک شدن به مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا توضیح داد که نتیجه رأی گیری دیشب شانس برگزیت بی توافق را افزایش داده است. در همین پیوند، میشل بارنیه مذاکره نماینده ارشد برگزیت از سوی اتحادیه اروپا هم اظهار کرد که آماده سازی برای برگزیت بی توافق بیش از گذشته حائز اهمیت به نظر می رسد.

در آستانه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا مجلس این کشور روزهای پرحرارتی را پشت سر می گذارد.

قانون گذاران انگلیسی در دو مقطع مختلف با اختلاف رأی بالا، به طرح موردنظر دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا رأی مخالف دادند. بعضی گزارش ها حاکی است که نخست وزیر میخواهد تا هفته آینده برای سومین بار طرح دولت درباره نحوه خروج از اتحادیه اروپا را به رأی بگذارد. اگر بازهم در این رأی گیری بخورد، آینده برگزیت به طورجدی در هاله ای از ابهام قرار خواهد گرفت.

4141

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 14

به "برگزیت به تعویق افتاد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیت به تعویق افتاد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید