انتخاب روستای کرملو مشگین شهر پایلوت گردشگری روستایی

به گزارش چاپار بلاگ، خبرنگاران/اردبیل رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان مشگین شهر گفت: روستای کرملو واقع در بخش رضی مشگین شهر به عنوان پایلوت گردشگری روستایی انتخاب شد.

انتخاب روستای کرملو مشگین شهر پایلوت گردشگری روستایی

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی لحظه آخری همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی را از نزدیک شاهد باشد.

ایمانعلی ایمانی امروز 18 دماه در جمع چاپار بلاگ با اشاره به اینکه این انتخاب می تواند منجر به رونق صنایع دستی و گردشگری متناسب با فرهنگ بومی و مسائل مربوط به آب و خاک گردد، گفت: این اتفاق در راستای طرح پیشگیری از مهاجرت بی رویه و جلوگیری از حاشیه نشینی اجرای طرح های بوم گردی و روستاگردی در دستور کار قرار گرفته است.

به گفته وی روستای کرملو ظرفیت کم نظیری در حوزه صنایع دستی، اقامتگاه بوم گردی و گردشگری طبیعی دارد که در قالب برنامه های مدون جهت توسعه روستا مورد توجه قرار خواهد گرفت.

به گزارش چاپار بلاگ، رئیس میراث فرهنگی مشگین شهر با اشاره به توانمندسازی جامعه روستایی و لزوم اشتغال زایی و درآمدزایی آنها یادآور شد: طرح تبدیل بخشی از خانه های روستای کرملو به اقامتگاه بوم گردی در دستور کار قرار گرفته است و این روستا به عنوان پایلوت گردشگری روستایی ایفای نقش خواهد نمود.

وی یادآور شد: اداره میراث فرهنگی استان در نظر دارد در راستای گسترش فرصت های شغلی و رونق معیشت در جامعه روستایی کارگاه آموزشی صنایع دستی و جشنواره معرفی ظرفیت های روستا برگزار کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1638

به "انتخاب روستای کرملو مشگین شهر پایلوت گردشگری روستایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب روستای کرملو مشگین شهر پایلوت گردشگری روستایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید