الحوثی: سفر هیات اماراتی به ایران نادرستی اهداف دشمنان را برملا کرد

عضو شورای عالی سیاسی یمن درباره سفر روز سه شنبه یک هیات اماراتی به ایران گفت که هماهنگی علنی بین امارات و ایران، پوچی و نادرستی اهداف دشمن را برملا کرد.

الحوثی: سفر هیات اماراتی به ایران نادرستی اهداف دشمنان را برملا کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک هیات هفت نفره متشکل از مسئولان بلندپایه گارد ساحلی امارات به منظور برگزاری ششمین نشست مشترک گارد ساحلی ایران و امارات، دیروز وارد تهران شده و با مسئولان گارد ساحلی ایران دیدار کردند.

این دیدار روز سه شنبه گذشته پس از شش سال صورت گرفت که در نوع خود اولین دیدار رسمی مقامات دو کشور طی این مدت محسوب می گردد و از همین روی، کارشناسان این دیدار را زمینه ساز تقویت روابط دو کشور تلقی کردند.

محمد علی الحوثی عضو شورای عالی سیاسی یمن که بسیاری از مناطق جنوبی کشورش همچنان تحت اشغال امارات واقع شده است، به این سفر واکنش نشان داد و گفت که دشمنی ترامپ و شعار جنگ ایران در یمن، نخ نما شده و عربستان و ائتلاف آن نمی توانند از آن سوء استفاده نمایند.

الحوثی تاکید نمود که هماهنگی علنی بین امارات متحده عربی و ایران، نادرستی اهداف دشمنان و بهانه های آنها برای کشتار مردم یمن را برملا کرد.

کشور امارات اصلی ترین عضو ائتلاف متجاوز سعودی است که اکنون پنج سال جنگ علیه یمن را تجربه می نماید.

مناطق جنوبی یمن در حال حاضر تحت اشغال نیروهای اماراتی و متحدان آن است، هر چند اخیرا گام هایی را برای خروج نیروهایش از یمن برداشته است(جزئیات بیشتر).

ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 94

به "الحوثی: سفر هیات اماراتی به ایران نادرستی اهداف دشمنان را برملا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحوثی: سفر هیات اماراتی به ایران نادرستی اهداف دشمنان را برملا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید