اف بی آی: روسیه تهدید بسیار جدی علیه آمریکا است

به گزارش چاپار بلاگ، تهران - خبرنگاران - تارنمای شبکه خبری سی ان ان به نقل از رئیس پلیس فدرال آمریکا(اف بی آی)نوشت که این نهاد امنیتی روسیه را تهدید ضد جاسوسی بسیار جدی علیه آمریکا می داند.

اف بی آی: روسیه تهدید بسیار جدی علیه آمریکا است

کریستوفر رای دیروز (6 اردیبهشت) در جلسه ای که در اندیشکده شورای روابط خارجی برپا شده بود در پاسخ به پرسشی پیرامون گزارش رابرت مولر از دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا ابراز عقیده کرد که این کشور تهدید ضدجاسوسی بسیار جدی به شمار می رود.

وی اضافه نمود:ما در انتخابات (میاندوره ای) 2018 اثرگذاری ملموسی بر زیرساخت های انتخابات مشاهده نکردیم.رای کوشش های آمریکا برای کاهش نفوذ خارجی درانتخابات را گام های بلند خواند و با این حال هشدار داد که رقبای واشنگتن قصد تداوم اقدام های خود را داشته و جامعه اطلاعاتی تا حد زیادی انتخابات 2018 را تمرین نهایی پیش از انتخابات 2020 در نظر داشته است.

اظهارات رای که شخص ترامپ وی را به این مسند گمارده با واکنش بعضی اعضای دولت آمریکا به دخالت مسکو در امور داخلی آمریکا در تضاد است.

جرد کوشنر مشاور ارشد کاخ سفید و داماد ترامپ سه شنبه پیش(3 اردیبهشت) دخالت روسیه در امور داخلی این کشور را ناچیز و تحقیقات مولر را برای آمریکا مضر شمرد.

به گزارش چاپار بلاگ، رسانه ها چندی پیش با انتشار متن سانسور شده گزارش 448صفحه ای بازپرس ویژه تحقیقات دخالت روسیه در امور داخلی آمریکا نوشتند: در نهایت، تحقیقات به این نتیجه نرسیده که ستاد انتخابات ترامپ وارد تبانی یا هماهنگی با دولت روسیه برای دخالت در انتخابات شده است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه نیز با تأیید محتوای گزارش رابرت مولر در باره ارتباط تیم رئیس جمهوری آمریکا با مسکو، گفت: طبق این گزارش روسیه هیچ دخالتی در انتخابات ریاست جمهوری امریکا نداشته است.

اروپام**3092**1590

منبع: ایرنا
انتشار: 22 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 32

به "اف بی آی: روسیه تهدید بسیار جدی علیه آمریکا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اف بی آی: روسیه تهدید بسیار جدی علیه آمریکا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید