وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز

به گزارش چاپار بلاگ، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز (17 اسفند) گفت: انتظار می رود کیفیت هوای پایتخت در طول امروز در شرایط سالم باشد.

وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز

حسین شهبازی در گفت وگو با چاپار بلاگ با بیان اینکه پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده حاکمیت شرایط جوی ناپایدار طی امروز (17 اسفند) است، اظهار کرد: برای بعضی ساعات بارش باران و وزش باد نسبتا شدید به بزرگی بالاتر از 5 متر بر ثانیه انتظار می رود.

وی ادامه داد: با کاهش میزان ناپایداری جوی طی فردا (18 اسفند) به تدریج در طول روز از میزان ابرناکی و سرعت وزش باد کاسته می گردد و بعضی ساعات همراه با وزش باد موثر به بزرگی 3 تا 5 متر بر ثانیه است.

به گفته شهبازی، همچنین دمای هوا در تهران تا صبحگاه روز آینده کاهش جزیی می یابد.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با اشاره به اینکه بر اساس نتایج پیش بینی کیفیت هوا، افزایش میزان ناپایداری جوی طی امروز کاهش نسبی غلظت آلاینده ها و به تبع آن برقراری شرایط مطلوب کیفی هوا در اکثر مناطق تهران را به دنبال دارد، توضیح داد: انتظار می رود تا فردا شرایط مطلوب کیفیت هوا برای بیشتر مناطق پایتخت همچنان تداوم داشته باشد.

شهبازی در خاتمه با بیان اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته پایتخت منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 56 در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 59 همچنان در شرایط سالم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 10

به "وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزش باد نسبتا شدید در تهران طی امروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید