هزینه سرویس کولر گازی چقدر است؟

به گزارش چاپار بلاگ، به جرات می توان گفت که کولر گازی یکی از وسایل ضروری و پرمصرف در ایران شده است. خدمات مرتبط با آن نیز در اوج روز های گرم ضروری به نظر می رسد.

هزینه سرویس کولر گازی چقدر است؟

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، سرویس کولر گازی و تنظیم میزان شارژ گاز کولر گازی یکی از روش های بهینه سازی و مراقبتی است که توصیه می گردد به صورت سالیانه و دوره ای قبل از راه اندازی کولر گازی انجام گردد.

تصور کنید در یک بعدازظهر تابستانی نشسته اید و از خنکای باد کولر گازی لذت می برید. ناگهان فیوز کولر گازی می پرد یا از کولر گازی آب می ریزد؛ یا از آن بدتر، بدون هیچ علت مشخصی، خاموش می گردد. هراسان به سمت تلفن موبایل می روید تا علت مسائل به وجود آمده را جستجو کنید. در این صورت بهتر است از یک متخصص تعمیر کولر گازی یاری بگیرید. گاهی مشکل کولر گازی به علت قدیمی شدن مدل آن است. پس بهتر است به فکر نصب کولر گازی جدید باشید.

آیا هزینه سرویس کولر گازی به صرفه است؟

در بسیاری از کشورها، نگهداری و سرویس وسایل مورداستفاده، بسیار بااهمیت تلقی می گردد. اگرچه سرویس های دوره ای همراه با پرداخت هزینه است، اما از طرفی در مصرف برق بسیار صرفه جویی خواهد شد. پرداخت هزینه سرویس کولر گازی شما را از پرداخت هزینه های احتمالی در آینده معاف خواهد نمود.

از طرفی خدمات مرتبط با سرویس کولر گازی بسیار گسترده است. شستن و سرویس پنل اسپیلت و تعویض فیلتر آن تا شارژ گاز کولر گازی از جمله اقدامات مرتبط با سرویس کولر گازی است. اما این بدین معنا نیست که هزینه ها در گستره متفاوتی از قیمت های سرسام آور باشد.

اهمیت سرویس به موقع انواع برندهای کولر گازی به یک اندازه است. سرویس کولر گازی اجنرال، پاناسونیک، سامسونگ، ال جی و گری به یک اندازه اهمیت دارد و هزینه انجام آن ها نیز تفاوتی با یکدیگر ندارند.

شارژ گاز کولر گازی چه اهمیتی دارد؟

گاز کولر گازی از مهم ترین اجزای کولر است، که در واقع وظیفه خنک کردن کولر گازی را بر عهده دارد. اگر فشار گاز کولر گازی از میزان معینی کمتر یا بیشتر باشد؛ در عملکرد دستگاه شما خلل ایجاد می گردد.

به همین علت هنگام سرویس کولر گازی بهتر است که از سرویسکار بخواهید که در صورت احتیاج، شارژ گاز کولر گازی برای شما انجام دهد. دقت داشته باشید که اگر فشار گاز کولر گازی، بیشتر یا کمتر از مقدار استاندارد باشد؛ ممکن است موتور کولر گازی کمپرسور کولر را بسوزاند و مسائل جدی تری را برای شما رقم بزند.

چرا نصب کولر گازی و اسپلیت را به یک حرفه ای بسپاریم؟

کولر گازی و اسپلیت وسیله ای سرمایشی است که در نقاط گرمسیر بیشتر مورداستفاده است. با این وجود کولر گازی بسیار پرمصرف است. این روزها انواع کولر گازی در بازار موجود است. شما باید متناسب با احتیاج خود و منطقه ای که در آن ساکن هستید؛ کولر گازی را تهیه کنید.

برخی از انواع مدل های کولر گازی، کم مصرف تر هستند. هنگام نصب کولر گازی و اسپلیت به این نکات توجه داشته باشید. از یک متخصص و نصاب حرفه ای بخواهید تا شما را برای خرید کولر گازی مناسب یاری کند.

پس از آن که نوع کولر گازی (پرتابل، اسپلیت، پنجره ای) را انتخاب کردید، زمان انتخاب برند آن می رسد. برای انتخاب برند کولر گازی، ابتدا بودجه خود را محاسبه کنید. سپس باتوجه به ویژگی هایی که هر برند کولر گازی دارد، یکی از آن ها را انتخاب کنید.

نصاب کولر گازی یا تعمیرکار کولر گازی در این زمینه می توانند به شما یاری نمایند تا بهترین کولر گازی را تهیه کنید.

آیا متخصص تعمیر کولر گازی برای هر برندی متفاوت است؟

فرقی نمی کند کولر گازی ال جی باشد؛ یا اجنرال یا هر برند دیگری. ممکن است یک روز سر و کله عیب و مسائل متعدد پیدا گردد. با وجود برندهای متفاوتی که وجود دارد، عیب یابی و تعمیر کولر گازی دارای اصول یکسانی است. پس متخصص تعمیرات کولر گازی می تواند از عهده تعمیر انواع برند کولر گازی برآید.

اما هزینه تعمیرات کولر گازی ممکن است برای هر برندی کمی متفاوت باشد. زیرا قطعاتی که هنگام تعمیر کولر گازی استفاده می گردد، متفاوت است.

کثیفی و گرد و خاک کولر گازی چه تاثیری بر عملکردش می گذارد؟

فیلتر کولر گازی به مرور زمان و بر اثر استفاده مداوم، گرد و غبار و ذرات معلق در هوا را به خود می گیرد. این گرد و غبار موجب کثیفی کولر گازی و فیلتر پنل داخلی و پنل خارجی آن می گردد.

با گردوغبار نشسته به درون کولر گازی، مسائلی نظیر خنک نبودن باد کولر گازی، بوی نامطبوع و حتی گاهی اوقات روشن نشدن کولر گازی را به همراه دارد.

خوب است بدانید که فیلتر کولر گازی وظیفه تصفیه هوا را تا حدودی بر عهده دارد. به همین علت می تواند محل تجمع باکتری ها و ویروس ها باشد. بسیاری از افراد با روشن شدن کولرها، دچار حساسیت می شوند. در صورتی که فیلتر کثیف باشد؛ موجب انتشار انواع بیماری های می گردد.

پس بهتر است که قبل از راه اندازی کولر و هنگام سرویس کولر گازی، گرد و غبار را تمیز کنید و در صورت احتیاج فیلتر آن را تعویض کنید.

در صورتی که سرویس کولر گازی را انجام ندادید، خودتان را برای مشاهده مسائل زیر آماده کنید:

  • بوی بد کولر گازی
  • کمبود گاز در کولر گازی
  • باد گرم زدن کولر گازی
  • خاموش شدن کولر گازی
  • خراب شدن برد کولر گازی
  • سرریز شدن آب از کولر گازی
  • خراب شدن موتور و کمپرسور
  • گرفتگی فیلتر هوای درون دستگاه

در صورتی که هر یک از این مسائل را مشاهده کردید، اولین کار این است که برق دستگاه را قطع کنید و با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

بهترین زمان سرویس کولر گازی کدام ماه است؟

به توصیه بسیاری از متخصصین، بهتر است کولر گازی به صورت سالیانه سرویس گردد. اما مدت زمان سرویس کولر گازی به میزان استفاده شما از کولر گازی دارد.

در صورتی که از کولر گازی در تابستان، هر روز و به مدت طولانی استفاده می کنید، بهترین زمان سرویس کولر گازی، هر سال در فصل بهار است. اما در صورتی که از کولر گازی روزانه استفاده نمی کنید، پیشنهاد می گردد هر 2 سال یکبار کولر گازی را سرویس و بازبینی کنید.

دسترسی به بهترین متخصصین نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی

تا به اینجای مطلب، هر آنچه را که یک دارنده کولر گازی بهتر است بداند، مطرح کردیم. اما برای انجام درست سرویس کولر گازی، نصب کولر گازی و تعمیر کولر گازی باید بهترین متخصص آن را پیدا کنید.

یافتن بهترین متخصص نصب، تعمیر و سرویس کولر گازی سخت و زمان بر نیست. شما در خدمت از ما می توانید بهترین متخصص خدمات کولر گازی را به آسانی بیابید. کافیست به وب سایت خدمت از ما مراجعه کنید؛ و برای خدمات موردنظر خود، درخواست به رایگان ثبت کنید.

یکی از مزایایی که ثبت درخواست دارد؛ این است که می توانید ابتدا قیمت خدمات را از متخصص بگیرید. نظرات سایر کاربران را مشاهده کنید و تخصص های متخصصین را ببینید و بهترین متخصص را انتخاب کنید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 5738

به "هزینه سرویس کولر گازی چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه سرویس کولر گازی چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید