عملکرد یگان حفاظت میراث فرهنگی اردبیل در 8 ماه نخست امسال

به گزارش چاپار بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از کشف 24 مورد حفاری غیرمجاز در هشت ماه نخست سال جاری در این استان خبر داد.

عملکرد یگان حفاظت میراث فرهنگی اردبیل در 8 ماه نخست امسال

به گزارش چاپار بلاگ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل، نادر فلاحی امروز چهارشنبه 6 آذر 98 با اعلام این خبر شرح داد: در هشت ماه نخست سال جاری 24 مورد حفاری غیرمجاز کشف شده است و این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته تعداد حفاری غیرمجاز 19 مورد بود.

او با بیان اینکه تعداد پرونده های تشکیل شده نیز از 21 مورد به 28 مورد افزایش یافته است، اضافه کرد: کشف و توقیف ادوات حفاری نیز از 3 مورد به 13 مورد رسیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان با بیان اینکه کشف اشیا نیز از سه مورد به 100 مورد رسیده است، اظهار کرد: در هشت ماه سال گذشته 58 حفار غیرمجاز دستگیر شده بود و در مدت مشابه سال جاری این رقم به 107 مورد افزایش یافته است.

به گفته فلاحی دلیل افزایش دستگیری ها همکاری و مشارکت مردم و نهادهای انتظامی و امنیتی است تا جایی که اخبار مردمی موثر در کشف جرم از 15 مورد به 47 مورد رسیده است.

او اضافه کرد: یگان حفاظت میراث فرهنگی استان با جلب مشارکت عموم مردم و تعامل سازنده با پاسگاه ها و فرماندهی انتظامی در شهرستان ها توانسته به این توفیقات دست یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: صیانت از میراث فرهنگی نیازمند مشارکت مستمر مردم است و بر همین اساس تلاش بر این بوده در سال های اخیر با آگاهی بخشی از ظرفیت خود مردم برای صیانت از آثار بهره گرفته شود.

فلاحی با اذعان به اینکه صیانت از آثار تاریخی باید از سنین پایین فرهنگ سازی شود گفت: به همین منظور با تعریف برنامه های مختلف به دنبال تربیت میراث بانان افتخاری در بین دانش آموزان هستیم.

او اضافه کرد: در تمامی شهرها احیا و راه اندازی انجمن حفاظت از میراث فرهنگی با جدیت دنبال می شود تا بتوان به واسطه فعالیت انجمن ها مشارکت نهادهای اجرایی به ویژه دهیاران، بخشداران و فرمانداران را جلب کرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1307

به "عملکرد یگان حفاظت میراث فرهنگی اردبیل در 8 ماه نخست امسال" امتیاز دهید

1 کاربر به "عملکرد یگان حفاظت میراث فرهنگی اردبیل در 8 ماه نخست امسال" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد یگان حفاظت میراث فرهنگی اردبیل در 8 ماه نخست امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید