رشد مالی ایتالیا و اتریش در کمترین سطح

به گزارش چاپار بلاگ، اقتصاد ایتالیا در سه ماهه نخست سال جاری 5.3 درصد کوچک شد.

رشد مالی ایتالیا و اتریش در کمترین سطح

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش چاپار بلاگ به نقل از خبرگزاری فرانسه، در شرایطی که چهارمین اقتصاد عظیم اروپایی هنوز به طور کامل از پیامدهای بحران بدهی خود خارج نشده است، شیوع گسترده ویروس کرونا در این کشور باعث شده است تا شرایط مالی ایتالیا بیش از پیش وخیم گردد.

مرکز آمار ایتالیا در گزارش بازبینی شده خود گفت در سه ماهه نخست امسال اقتصاد ایتالیا 5.3 درصد کوچک شده است تا دومین رشد منفی فصلی متوالی پس از رشد منفی 0.3 درصدی فصل قبل و بدترین عملکرد فصلی تاریخ معاصر این کشور رقم بخورد. بر مبنای سالانه نیز رشد مالی ایتالیا در 12 ماه منتهی به مارس، منفی 5.4 درصد اندازه گیری شده است.

تا پیش از شیوع کرونا، دولت ایتالیا نرخ رشد 0.6 درصدی را برای امسال پیش بینی نموده بود اما با توجه به اخلال گسترده در زنجیره تامین، توقف پروازهای خارجی، کاهش تجارت و کاهش شمار گردشگران ورودی به ایتالیا، نرخ رشد مالی منفی خواهد بود و صندوق بین المللی پول نیز پیش بینی نموده است اقتصاد این کشور امسال بیش از 9 درصد کوچک گردد.

از سوی دیگر رشد مالی همسایه شمالی ایتالیا یعنی اتریش در سه ماهه نخست 2020 به منفی 2.6 درصد رسید که این نرخ رشد 0.9 درصد کمتر از نرخ رشد ثبت شده در فصل قبل و کمترین رشد فصلی ثبت شده درطول تاریخ معاصر این کشور بوده است.

در بین بخش های مختلف، بیشترین کاهش مربوط به مخارج خانوار با منفی 3.3 درصد بوده است. طی این مدت سرمایه ثابت نیز 1.1 درصد کاهش پیدا نموده است. کرونا روی عملکرد تجارت خارجی اتریش نیز تاثیر گذاشته است تا جایی که در بازه زمانی فوق میزان واردات نسبت به سه ماهه قبل 2.5 درصد و میزان صادرات 1.9 درصد کمتر شده است.

بر مبنای سالانه نیز رشد مالی اتریش در 12 ماه منتهی به مارس، منفی 2.9 درصد اندازه گیری شده است که سه درصد کمتر از رقم ثبت شده برای بازه مشابه منتهی به دوره قبل است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 5674

به "رشد مالی ایتالیا و اتریش در کمترین سطح" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مالی ایتالیا و اتریش در کمترین سطح"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید