ثبت جهانی ماسوله در حال پیگیری است، اختصاص اعتبار 80میلیارد ریالی برای مرمت بناهای تاریخی گیلان

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در سفر به استان گیلان از قلعه رودخان فومن بازدید کرد.

ثبت جهانی ماسوله در حال پیگیری است، اختصاص اعتبار 80میلیارد ریالی برای مرمت بناهای تاریخی گیلان

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، دکتر علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، امروز دوشنبه 14 مرداد 98، با همراهی ارسلان زارع سرپرست استانداری گیلان و جمعی از مسئولان این استان از قلعه رودخان بازدید به عمل آورد.

او در حاشیه بازدید از این اثر تاریخی درباره آخرین مراحل ثبت جهانی ماسوله نیز توضیحاتی را به خبرنگاران ارائه کرد و گفت: پرونده ثبت جهانی ماسوله در حال پیگیری است. در حال حاضر باید ساختمان اداره برق و مخابرات ماسوله با مساعدت استانداری تحویل سازمان میراث فرهنگی شود تا بتوان پرونده ماسوله را برای ثبت جهانی ارسال کرد.

دکتر مونسان با اشاره به مراحل مرمت قلعه رودخان نیز خاطرنشان کرد: در این زمینه نیز قرار شد اداره کل میراث فرهنگی گیلان، بررسی ها و کمک های لازم را انجام دهد.

او افزود: برای مرمت بناهای استان، ما در این سفر 80میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفتیم که بحث قلعه رودخان هم یکی از همان مواردی است که انجام می گیرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ادامه بیان داشت: متاسفانه هنوز مجوزهای لازم برای مرمت قلعه رودخان از سازمان میراث فرهنگی اخذ نشده است، از این رو دستور دادم ظرف 20 روز آینده با صدور مجوزهای لازم مرمت این اثر تحت استاندارد و نظارت ما قرار گیرد و امیدواریم همه موانع برطرف شود.

منبع: میراث آریا
انتشار: بروزرسانی: 15 مهر 1398 شناسه مطلب: 98

به "ثبت جهانی ماسوله در حال پیگیری است، اختصاص اعتبار 80میلیارد ریالی برای مرمت بناهای تاریخی گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت جهانی ماسوله در حال پیگیری است، اختصاص اعتبار 80میلیارد ریالی برای مرمت بناهای تاریخی گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید