تصاویر ، عکس های هابل از خوشه های کروی در منطقه ای غیر عادی ، خوشه های کروی اغلب کجا دیده می شوند؟

به گزارش چاپار بلاگ، هابل از چند خوشه کروی در مکانی غیرعادی تصویربرداری نموده است. این مکان حوالی مرکز کهکشان است که نه تنها تصویربرداری در این منطقه سخت است، بکه اساسا بیشتر خوشه های کروی، در هاله کهکشانی قرار دارند.

تصاویر ، عکس های هابل از خوشه های کروی در منطقه ای غیر عادی ، خوشه های کروی اغلب کجا دیده می شوند؟

به گزارش خبرنگاران و به نقل از یونیورس تودی، کهکشان ما حدود 200 خوشه کروی (GC) دارد و بیشتر آن ها در هاله کهکشانی قرار دارند. اخترشناسان فکر می نمایند که بیشتر GC ها یا خوشه های کروی حاصل کهکشان خواری کهکشان راه شیری هستند و در واقع گرانش قدرتمند راه شیری، کهکشان های کوتوله را در خود جذب نموده است. این احتمالا می تواند دلیل تجمع این خوشه ها در بیرونی ترین قسمت های کهکشان را شرح دهد.

خوشه های کروی (GCs) تجمع کروی ستارگانی هستند که به وسیله گرانش در نزدیکی هم نهاده شده اند. کوچکترین خوشه ها ده ها هزار ستاره دارند و بزرگترها می توانند میلیون ها ستاره را در خود جای دهند. ستارگان آن ها به طور معمول مسن تر و دارای فلز کمتری هستند و در کهکشان ما، بیشتر آن ها در هاله کهکشانی قرار دارند. اما هابل توانست از تعدادی خوشه کروی در نزدیکی مرکز کهکشان راه شیری تصویربرداری کند.

خوشه های کروی عمر زیادی دارند. آن ها احتمالا بین 10 تا 13 میلیارد سال پیش زمانی که کیهان بسیار جوان تر بود، شکل گرفته اند. آن ها در همه انواع کهکشان ها یافت می شوند و راه شیری چیزی حدود 200 عدد خوشه کروی دارد.

بسیاری از خوشه های کروی هنوز پر از رمز و رازند، اگرچه ستاره شناسان در شناخت آن ها پیشرفت زیادی داشته اند. تلسکوپ فضایی هابل از زمانی که بیش از 30 سال پیش برای اولین بار در مدار پایین زمین نهاده شد، سهم بزرگی در درک روبه رشد ما از خوشه های کروی داشته است.

نگاه کردن به مرکز کهکشان چالش برانگیز است. این منطقه پوشیده از گاز و گرد و غبار است که مقداری جلوی نور را می گیرد و مقداری از آن را پخش می نماید. خوشبختانه، نور مادون قرمز کمتر تحت تاثیر قرار می گیرد و اینجاست که هابل وارد عمل می گردد.

هابل تصاویر فوق العاده ای از این خوشه ها برای ما فرستاد که حاصلش تعدادی مقاله در زمینه آنالیز خوشه های کروی در نزدیکی مرکز کهکشان راه شیری بود. تعدادی از تصاویر هابل از خوشه های کروی در نزدیکی مرکز کهکشان را در ادامه ببینید:

بیشتر بخوانید:

  • رئیس ناسا به وجود موجودات فضایی باور دارد؟ | نقش تلسکوپ فضایی جیمز وب در دنیا هستی
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 شهریور 1402 بروزرسانی: 25 شهریور 1402 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 35940

به "تصاویر ، عکس های هابل از خوشه های کروی در منطقه ای غیر عادی ، خوشه های کروی اغلب کجا دیده می شوند؟" امتیاز دهید

2 کاربر به "تصاویر ، عکس های هابل از خوشه های کروی در منطقه ای غیر عادی ، خوشه های کروی اغلب کجا دیده می شوند؟" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، عکس های هابل از خوشه های کروی در منطقه ای غیر عادی ، خوشه های کروی اغلب کجا دیده می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید