تشدید اقدامات حفاظتی در جنگل ها و مراتع کشور

به گزارش چاپار بلاگ، رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، از تشدید اقدامات حفاظتی این سازمان در جنگل ها و مراتع کشور اطلاع داد.

تشدید اقدامات حفاظتی در جنگل ها و مراتع کشور

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از سازمان جنگل ها، مسعود منصور در مراسم معارفه فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها، گفت: پوشش حفاظتی سازمان جنگل ها اکنون به 85 درصد ارتقا یافته و برای تقویت ضریب حفاظتی استفاده از بی سیم، راه اندازی مرکز کنترل و پایش اطفای حریق، نصب چی پی اس خودروها، نصب دوربین در مناطق بحرانی و منتهی به جنگل و ... در دستور کار قرار گرفته است.

وی مشارکت مردم و فرهنگ سازی در این خصوص را نخستین رویکرد این سازمان در امر حفاظت از منابع طبیعی خواند و اضافه نمود: نوآوری، خلاقیت و اصلاح فرآیند ها از شاخصه های لازم و لازم است که یگان حفاظت می تواند در کنار تأمین و تجهیز امکانات با جرایم و تخلفات در منابع طبیعی مقابله کند.

رئیس سازمان جنگل ها و مراتع کشور بیان داشت: نظم و ساماندهی نیرو های حفاظتی در مأموریت ها، نظارت و بازدید های سرزده و مستمر به پاسگاه ها و کنترل محمولات جنگلی و مرکز پایش حریق می تواند در امر حفاظت بهینه بسیار مثمرثمر واقع گردد.

وی حفظ آب، خاک و پوشش گیاهی را از مأموریت اصلی این سازمان دانست و اضافه نمود: هر کشوری برای دارا بودن استقلال نیازمند اقتصاد درون زا و امنیت غذایی و زیستی مناسب است که پایه و اساس این استقلال به منابع طبیعی وابسته است.

منصور، دایره مدیریت سازمان جنگل ها را در 82 درصد از مساحت کشور نام برد و اضافه نمود: اثربخشی و کارکرد های منابع طبیعی در کل متوجه همه کشور است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 16639

به "تشدید اقدامات حفاظتی در جنگل ها و مراتع کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید اقدامات حفاظتی در جنگل ها و مراتع کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید