بی آبی معضل جدی و آسیب به محیط زیست دشتیاری ، حق آبه زیست محیطی از سدزیردان باید راها سازی گردد

به گزارش چاپار بلاگ، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان رئیس شورای اسلامی شهرستان دشتیاری سیستان وبلوچستان گفت: بعد از سیل دیماه 98 این شهرستان هیچ آبی از سد زیردان به خود ندیده است و این امر خود باعث آسیب جدی به محیط زیست وارد خواهد نمود و اگر چنانچه حق آبه زیست محیطی راها سازی نشود در آینده شاهد نابودی صدها هکتار گونه های مختلف درختان از جمله چش خواهیم بود.

بی آبی معضل جدی و آسیب به محیط زیست دشتیاری ، حق آبه زیست محیطی از سدزیردان باید راها سازی گردد

خالد ایزد پناه در گفت وگو با خبرنگاران اظهارکرد؛ در یک سال اخیر شاهد کاهش نزولات جوی در این شهرستان بودیم و از طرفی ایجاد دو سد بزرگ زیردان و پیشین در بالا دست این شهرستان سبب شده تا تمام آب حاصل از بارندگی های بالا دست محصور در پشت سدها بماند.

وی اضافه کرد؛ بعد از سیل دیماه 98 این شهرستان هیچ آبی از سد زیردان به خود ندیده است و این امر خود باعث آسیب جدی به محیط زیست وارد خواهد نمود و اگر چنانچه حق آبه زیست محیطی راها سازی نگردد در آینده شاهد نابودی صدها هکتار گونه های مختلف درختان از جمله چش خواهیم بود.

وی اضافه کرد؛ بیشتر هوتگ ها و برکه ها که محل تامین آب دام و حیوانات اهلی بوده است کاملا خشک شده و احتیاج است تدبیری در این زمینه اندیشیده گردد تا از تلف شدن دام ها و خسارت احتمالی به روستائیان جلوگیری گردد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان دشتیاری گفت: اگر از منابع آبی موجود بخوبی استفاده نگردد و رها سازی صورت نگیرد مسئولان امر باید جوابگوی خسارت های احتمالی محیط زیست و دام روستائیان باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 مهر 1400 بروزرسانی: 10 مهر 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 18949

به "بی آبی معضل جدی و آسیب به محیط زیست دشتیاری ، حق آبه زیست محیطی از سدزیردان باید راها سازی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی آبی معضل جدی و آسیب به محیط زیست دشتیاری ، حق آبه زیست محیطی از سدزیردان باید راها سازی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید