بازار تخم مرغ متعادل می شود

به گزارش چاپار بلاگ، خبرنگاران : ایجاد بارانداز تخم مرغ در منطقه تهران پارس و عرضه آن با نرخ های مصوب به نظر می رسد تا یک هفته آینده بازار این محصول متعادل شود.

بازار تخم مرغ متعادل می شود

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار کشور، هدایت اصغری از راه اندازی نخستین بارانداز تخم مرغ در منطقه تهران پارس خبرداد و افزود: اکنون حجم خوبی تخم مرغ با نرخ های مصوب وارد بارانداز می شود و در اختیار میادین میوه و تره بار و اصناف و خرده فروشی ها قرار می گیرد.

وی گفت: کمبودی در تولید تخم مرغ مورد نیاز کشور وجود ندارد و طبق توافق انجام شده با شرکت پشتیبانی امور دام و وزارت صنعت و معدن هر کیلوگرم تخم مرغ فله ای 12 هزارتومان، هر کیلوگرم تخم مرغ بسته بندی 14 هزارو 120 تومان یعنی شانه ای 28 هزارو 500 تومان (عددی 950 تومان) از تولیدکنندگان خریداری می شود و با نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار نزدیک شانه ای 31 هزارتومان در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد.

به گفته وی، هر شانه 30 عددی تخم مرغ بسته بندی درب واحدهای تولیدی بیش از نرخ مصوب خریداری می شود.

وی توضیح داد: بنابرتوافقی که با شرکت پشتیبانی اموردام به عمل آمد، مقرر شده برای تقویت بازار تهران استان های دیگر کمک کنند، چنانچه هر استان دیگری به غیر از تهران دچار مشکل باشد، بار انداز ایجاد می شود تا تخم مرغ مورد نیاز مصرف کنندگان تامین شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار گفت: اکنون برای تخم مرغ به دنبال ایجاد نظامی هستیم که تخم مرغ تولیدی وارد بارانداز شود و یا سفارش بارانداز برای تولیدکنندگان ارسال شود و نیاز خرده فروشان از محل باراندازها تامین شوند.

وی توضیح داد: اکنون براساس این روش، تخم مرغ مستقیم به مرکز پخش وارد و دربارانداز سفارش اخذ و با تولیدکننده هماهنگی انجام می شود همانگونه که در سبد کالا 17 میلیون شانه تخم مرغ توزیع شد،امکان استفاده از چنین روش هایی وجود دارد.

به گزارش ایرنا، طبق بررسی های میدانی طی یک تا دو هفته اخیر قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار به بیش از 40 هزارتومان هم رسید، درحالی که تخم مرغ شانه 30 عددی معمولی در خرده فروشی ها موجود نیست.

براساس آمارها سال گذشته بیش از یک میلیون تن تخم مرغ در کشور تولید شد که هر ساله بخش مازاد آن به کشورهای همسایه صادر می شود.

طبق گفته مسوولان، تا ابتدای آذرماه جاری تخم مرغ به کشورهای هدف صادر می شد و اکنون حدود یک ماه است که صادرات این محصول ممنوع شده است.

طبق آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب واحدهای تولیدی 12 هزارتومان و برای مصرف کنندگان 14 هزارو 500 تومان تعیین شده بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 12394

به "بازار تخم مرغ متعادل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار تخم مرغ متعادل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید