اقدامات ضروری پس از مفقود شدن گذرنامه

به گزارش چاپار بلاگ، معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی پایتخت به تشریح اقدامات ضروری پس از مفقود شدن گذرنامه پرداخت.

اقدامات ضروری پس از مفقود شدن گذرنامه

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ محمد عطایی با اشاره به اهمیت حفظ و نگهداری گذرنامه فردی، در این رابطه اظهار کرد: هر فرد ساکن شهر تهران به محض گم شدن گذرنامه باید سریعاً با مراجعه به اداره آنالیز صلاحیت گذرنامه ایرانی این پلیس، واقع در خیابان شهید مطهری ابتدای خیابان کوه نور، فقدانی گذرنامه خود را به شعبه مربوطه گزارش و با تشکیل پرونده پروسه اخذ گذرنامه جدید را طی کند.

معاون مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی پایتخت اضافه نمود: مدت زمان اخذ گذرنامه جدید برای افرادی که برای نخستین بار گذرنامه خود را گم نموده اند، مستلزم 20 روز محدودیت از زمان اعلام فقدان خواهد بود.

وی یادآور شد: البته افرادی که ضرورت سفر دارند پس از طرح در کمیسیون، مورد مساعدت قرار می گیرد.

این مقام انتظامی توضیح داد: تأکید پلیس بر اعلام سریع مفقودی گذرنامه شهروندان به این خاطر است که در وهله نخست، گذرنامه گمشده مورد جعل و سوءاستفاده افراد سودجو و جاعلان قرار نگیرد و دوم اینکه با توجه به تکاپو و ازدحام احتمالی زائران و مسافران برای خروج از کشور در ایام پیش رو و درخواست تعویض یا اخذ گذرنامه، این دست از متقاضیان با مشکل همراه نشوند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 285

به "اقدامات ضروری پس از مفقود شدن گذرنامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات ضروری پس از مفقود شدن گذرنامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید