کدام خودروها راحت تر به فروش می رسند؟

به گزارش چاپار بلاگ، وبسایت ویرلن: یکی از عواملی که برای بعضی خریداران خودرو مهم است، راحت فروختن خودرویی است که خریداری می نمایند. به عنوان مثال در بین مردم رایج است که پراید همچون پول نقد است و هر وقت اراده کنی می توانی برای فروش پراید اقدام کنی.

کدام خودروها راحت تر به فروش می رسند؟

البته این تنها خودرویی نیست که فروشش راحت است. فروش پرشیا و فروش تیبا نیز در سال های گذشته فراوانی زیادی داشته است. البته این سه خودرویی که نام بردیم هر سه فروش خوبی در بخش صفر و در بخش کارنموده دارند، اما بعضی خودرو ها فقط به صورت صفر یا فقط کارنموده فروش خوبی دارند.

با توجه به اهمیت فروش خودرو های داخلی برای علاقه مندان و خریداران خودرو، در این مطلب با اشاره به دلایل و چگونگی فروش، به خودرو های داخلی که می توانیم راحت بفروشیم می پردازیم.

1- پراید

فروش پراید در منظر همه افراد ساده و آسان است و آمار ها هم حکایت از این دارد که پراید در بازار آزاد خودرو های صفر و کارنموده، بالاترین میزان فروش را به خود اختصاص داده است. اولین دلیل فروش پراید را می توان ارزان بودن این خودرو گفت. بدین معنا که افراد حتی با سطح اقتصادی متوسط روبه پایین یا حتی سطح اقتصادی پایین، می تواند خودروی پراید صفر یا کارنموده خریداری کند. هزینه های پراید از جمله تعمیر، قطعات و سرویس های مقطعی پایین ترین سطح در میان دیگر خودرو های بازار ایران را دارد. از طرفی تعمیر پراید آسان است تا حدی که خود راننده می تواند بعضی از مسائل را متوجه شده و حتی برطرف کند. قطعات پراید بسیار در دسترس و از این رو کار راننده را راحت می نماید. فرقی ندارد که شما کدام مدل یا نسخه پراید را بخواهید بفروشید، مهم اینجا است که با خیال راحت می توانید پراید خود را آگهی نموده و به فروش برسانید.

2- پژو پارس

در سال های گذشته در رده بندی پر فروش ترین خودرو های صفر در بازار ایران، بعد از پراید، فروش پژو پارس بیشتر از دیگر خودرو های داخلی بوده است. جایگاهی که در سال های قبل تر به پژو 405 تعلق داشت. البته پژو پارس در این سال ها توانسته رکورد خوبی در بازار کارنموده نیز داشته باشد. فروش پرشیا در بازار خودرو های دست دوم، حتی با گران شدن قیمتش، کاهش نداشته است. استقبال زیاد خریداران در خرید صفر این خودرو و در نتیجه فراوانی آن در بازار، داشتن قابلیت خانوادگی و جوان پسند بودن در کنار هم، مستحکم بودن خودرو و مناسب بودن برای سفر از مهم ترین دلایل فروش بالای پژو پارس در بازار خودروی کارنموده است.

3- تیبا

هم کارخانه ای پراید مانند خودش در رده پرفروش ترین خودرو های صفر و کارنموده در ایران قرار گرفته است که می توان مهم ترین دلیل فروش بالای تیبا را نیز هم چون پراید قیمت پایین این خودرو گفت. البته تفاوت طراحی تیبا با پراید، جادارتر از پراید بودن، مناسب استفاده خانوادگی، هزینه های کم، قطعات در دسترس و تعمیر نسبتاً آسان بعضی از دلایل فروش بالای تیبا در بازار خودرو های صفر و کارنموده است. البته میزان فروش این خودرو در بازار خودرو های صفر و مخصوصاً فروش کارخانه ای بسیار بیشتر از میزان فروش این خودرو در بازار خودرو های کارنموده است و هنوز برای مانور دادن در بازار خودرو های دست دوم جای کار دارد.

4- پژو

206

206 را باید یکی از جوان پسند ترین خودرو های داخلی دانست که همین عامل سبب فروش بالای این خودرو به صورت صفر و کارنموده شده است. خانواده 206 از طرف شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران توانسته در سال ها و ماه های گذشته 3 ستاره کیفی را ازآن خود کند و در حیطه خودرو های زیر 40 تومان بعد از تندر بتواند بهترین رتبه را از آن خود کند. قابلیت اسپورت، استحکام بالا و مصرف سوخت کم از دیگر دلایل استقبال از فروش پژو 206 در بازار خودرو های صفر و کارنموده هستند.

5- پژو 405

در برهه ای از زمان فروش پژو 405 بیشتر از فروش خودرو های داخلی بود و این خودرو بازار خوبی را به خود اختصاص داد. اما با مسائلی که در بخش پیشرانه این خودرو رخ داد و پس از آتش دریافت موارد متعددی از این خودرو، کم کم استقبال از این خودرو در بازار کمتر از دیگر خودرو های موجود شد. البته این خودرو به دلیل ارزانی نسبی، هزینه های کم، تعمیر آسان، قطعات در دسترس و خانوادگی بودن هنوز هم فروش نسبتاً خوبی دارد، اما در روز های اوج خود نیست. هرچند که هم اکنون یکی از پرفروش ترین خودرو های تاکسی در بازار ایران است و بیشتر از سمند تاکسی متقاضی دارد.

منبع: برترین ها
انتشار: 10 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 67

به "کدام خودروها راحت تر به فروش می رسند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام خودروها راحت تر به فروش می رسند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید