کارخانه&zwnjهای زباله سوز نوشهر و ساری هیچ گونه محدودیت اعتباری ندارد

به گزارش چاپار بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- احمد حسین زادگان در جریان بازدید از نیروگاه زباله سوز نوشهر از افتتاح این پروژه در آینده نزدیک اطلاع داد و گفت: دولت در خصوص اتمام پروژه های پسماند مازندران مصمم است .

کارخانه&zwnjهای زباله سوز نوشهر و ساری هیچ گونه محدودیت اعتباری ندارد

به گزارش خبرنگارخبرنگاراندفترمازندران درشهرستان نوشهر،احمد حسین زادگان در بازدید از نیروگاه زباله سوز نوشهر، با بیان این که این نیروگاه اولین نیروگاه زباله سوز کشور است که با عنایت رهبر معظم انقلاب و دولت به بهره برداری می رسد و با اشاره به سفر معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه به مازندران و راه اندازی آزمایشی این نیروگاه، گفت: در این راستا چند موضوع جزیی وجود دارد که در جلسه امروز به بحث گذاشته و تصمیم نهایی اتخاد می گردد.

استاندار مازندران تاکید نمود که تمام کوشش این است که اگر موضوعی جدی پیش نیاید تا سرانجام آذرماه با حضور رییس جمهور این نیروگاه به صورت کامل افتتاح گردد.

او ادامه داد: بحث خرید تضمینی برق فراوریی این پروژه هم مطرح است که پیگیری هایی اجرا شده و علیرغم بعضی نکات؛ بدنبال تحقق آن هستیم لیکن این موضوع ارتباطی به افتتاح پروژه ندارد و اعتقاد ما این است که هر یک روز زودتر نیروگاه زباله سوز نوشهر افتتاح گردد منافع مردم را در پی دارد.

حسین زادگان به مکانی که محل دپوی چندین ساله زباله شهرستان نوشهر است اشاره نمود و گفت: مشکلاتی در این زمینه هم وجود دارد که مستقیما مرتبط با اصل پروژه نیست. در فرایند فعالیت نیروگاه، از حجم دپو کاسته می گردد و موضوع شیرابه آن نیز به عنوان یک پروژه مجزا درکنارش قرار می گیرد.

استاندار یادآوری کرد که شیرابه این نیروگاه تحت کنترل است و به محیط زیست آسیب نمی رساند؛ گرچه فراوری شیرابه دارد اما خروجی ندارد.

حسین زادگان با تأکید بر اینکه کارخانه های زباله سوز نوشهر و ساری هیچ گونه محدودیت اعتباری ندارد و هر میزان اعتبار که برای تکمیل پروژه احتیاج باشد، تأمین می گردد، ادامه داد: خوشبختانه دولت تا به امروز در این موضوع به هر تعهدی که داده عمل نموده است.

استاندار با اشاره به این که یک زمانی در مازندران به دنبال این بودیم که اثبات کنیم موضوع پسماند در استان مهم است و احتیاج به توجه دارد، گفت: الان حداقل در چندماه اخیر حدود 300 میلیارد تومان اعتبار برای این کارخانه ها دریافت کردیم. مجلس حمایت لازم را انجام و دولت نیز کارخانه های زباله سوز استان های شمالی را در اولویت قرار داده است.

استاندار مازندران گفت: دولت مصمم است پروژه های حوزه پسماند مازندران را که پیشرفت فیزیکی دارند، به اتمام برساند. پروژه تنکابن به اتمام رسیده و افتتاح شده است. پروژه بابل ایرادی داشت که اعتباری برایش در نظر گرفته شد. زباله سوز ساری پیشرفت فیزیکی بالای 70 درصد دارد و برای پروژه نور و محمودآباد سرمایه گذار در نظر گرفته شده است. برای پروژه آمل نیز زمین تأمین شده است. معین است که ریل گذاری صحیح اجرا شده و البته تکمیل پروژه ها فرایندی دارد که باید طی گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 11824

به "کارخانه&zwnjهای زباله سوز نوشهر و ساری هیچ گونه محدودیت اعتباری ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارخانه&zwnjهای زباله سوز نوشهر و ساری هیچ گونه محدودیت اعتباری ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید