حواست باشد زندگی فراموشکارت نکند!

به گزارش چاپار بلاگ، 20 سال پیش فکر نمی کردم 20 سال بعد پدرم دیگر زنده نباشد، فکر نمی کردم 20 سال بعد مادر شده باشم. 20 سال پیش فکر می کردم همه چیز همان شکلی که هست باقی می ماند، ولی هیچ چیز همان شکلی نماند و خیلی چیزها تغییر کرد! کسانی را که خیلی دوست شان داشتم از دست دادم و آدم های جدیدی به زندگی ام وارد شدند. در رشته تحصیلی که از کودکی آرزویش را داشتم قبول شدم، اما مجوز پدرم را برای درس خواندن در شهر دیگری نگرفتم و مجبور شدم در رشته ای که علاقه چندانی به آن نداشتم در شهر خودم درس بخوانم.

حواست باشد زندگی فراموشکارت نکند!

به گزارش خبرنگاران، روزنامه جوان در ادامه نوشت: 20 سال پیش هیچ وقت فکرش را هم نمی کردم قرار است چند سال دیگر و با رفتن پدرم اوضاع اقتصادی آن قدر به ما فشار بیاورد که هم درس بخوانم و هم دو شیفت کار کنم! فکر نمی کردم از نزدیک ترین آدم های زندگی ام ضربه بخورم و دور شوم و به غریبه ها نزدیک شوم. به 20 سال قبل که فکر می کنم می بینم این 20 سال ها چقدر زودگذر و غیرقابل پیش بینی اند و به این نتیجه می رسم که 20 سال آینده خیلی هم ارزش دویدن و غصه خوردن و حرص و طمع داشتن را ندارد. 20 سال که هیچ ما از فردای خودمان هم خبر نداریم و با این بی خبری چقدر هم داریم اشتباه زندگی می کنیم! واقعاً چقدر حیف که تمام امروزمان را حرام فردا می کنیم، این همه غم می خوریم و حرص می زنیم برای به دست آوردن چیزهایی که اصلاً نمی دانیم هستیم که ازشان استفاده کنیم یا نه!

ما هر روز می دویم و از تمام خودمان مایه می گذاریم و سلامتی مان را به خطر می اندازیم و تازه متوجه می شویم چه نعمتی را از دست داده ایم. ما گاهی از ترس پاس نشدن چک هایی که برای جمع کردن اموال بیشتر کشیده ایم تا صبح نمی خوابیم، ما جمع می کنیم برای فردا، اما فردا که می گردد باز بیشتر جمع می کنیم برای فردای دیگر و گاهی اصلاً یادمان می رود که از جمع نموده های مان استفاده کنیم، یادمان می رود داریم خودمان را ناراحت می کنیم برای راحتی فردایی نامعلوم، برای ساختن آینده ای که شاید در آن نباشیم.

اشتباه برداشت نکنی! معنی حرف هایم بی خیال جهان باش نیست. نمی گویم اینکه بی خیال نباشیم و به فردای خودمان و احتمالاً فرزندان مان فکر کنیم بد است فقط می گویم اینکه امروزمان را فدای فردا کنیم تلخ است. اینکه برای خرید ماشین و خانه سلامتی مان را به خطر بیندازیم و برای بیشتر داشتن و حرص و طمع رنج بکشیم دردآور است.

ما حتی گاهی فراموش می کنیم که نهایتاً تا 40، 50 سال دیگر باید هرآنچه را که امروز با هزار زور و زحمت به دست آورده ایم بگذاریم و برویم، بگذاریم برای آن هایی که برایش زحمتی هم نکشیده اند. گاهی یادمان می رود جهان موقتی است و قرار است برای خودمان دلخوشی بسازیم نه سازه روی سازه و پول روی پول.

آن قدر آدم دیده ام و آن قدر آدم دیده ای که خانه و ویلا و ماشین و حساب بانکی پر از پول دارند و خوشبخت نیستند که لازم نیست چیزی در این باره بگویم؛ نه اینکه منظورم شعار پول خوشبختی نمی آورد باشد. نه! می گویم پولی که به قیمت از دست دادن شعف و خوشحالی و جوانی ات باشد خوشبختی نمی آورد، پولی که برای به دست آوردنش حریص شوی، خودت را آزار دهی، کارت برسد به قرص های آرام بخش و زیرزبانی های قلب برایت خوشبختی نمی آورد و اتفاقاً هر روز ناامیدتر و افسرده ترت می نماید. پولی خوشبختی می آورد که با لذت به دستش بیاوری، پولی که تو را از موقتی بودن این زندگی غافل نکند، به آدمی بدتر از خودت تبدیلت نکند، فراموشکارت نکند و یادت نرود که سلامتی و آرامش و آسایش در این زندگی ارزشش از خانه و ویلا و ماشین بالاتر است که یادت نرود 20 سال قبل باور نمی کردی این هایی که الان در این جهان نیستند نباشند و 20 سال بعد هم معلوم نیست که خودت باشی یا نه! پس کمتر حرص بخور و به جای بر هم زدن آرامش خودت و عزیزانت حواست را بیشتر جمعشان کن، بیشتر عشق بورز، بیشتر صدایشان را بشنو، بیشتر بهشان بگو دوست شان داری! تا بعداً حسرت نگفته هایت را نخوری!

من امروز این حسرت عظیم را دارم و به همین دلیل روزی صدبار در دلم به پدرم می گویم دوستت دارم. می گویم دوستت دارم به جای همه آن دوستت دارم نگفتن هایی که باور کن دلیلش فقط شرم و خجالت بود، روزی صدبار می گویم دوستت دارم به امید اینکه شاید فقط یک بار به گوشش برسد تا جبران کنم 20 سال قبلی را که نمی دانستم 20 سال بعد دیگر ندارمش!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 18252

به "حواست باشد زندگی فراموشکارت نکند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حواست باشد زندگی فراموشکارت نکند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید