حملات فیشینگ در کمین افراد دورکار

به گزارش چاپار بلاگ، مایکروسافت به افراد دورکار در مورد باج گیری از طریق حملات فیشینگ مبتنی بر اپلیکیشن های پرطرفدار هشدار داد.

حملات فیشینگ در کمین افراد دورکار

حملات فیشینگ سنتی، مبتنی بر سرقت اسامی کاربری و کلمات عبور افراد از طریق ارسال ایمیل های فریبنده است. اما در حملات فیشینگ جدید مهاجمان اپلیکیشن های آلوده شده ای را در اختیار افراد دورکار قرار می دهند که پس از نصب آنها زمینه دسترسی به داده های حساس یا دیگر منابع کارمندان فراهم می شود.

به عنوان مثال در صورت نصب نسخه ای آلوده از اپلیکیشن آفیس 365، یک هکر می تواند به اطلاعات ایمیل، فایل ها، فهرست تماس، یادداشت ها و دیگر اطلاعات حساس و منابع ذخیره شده در حساب های وان درایو و شیرپوینت یک کاربر نیز دسترسی یابد.

بررسی های مایکروسافت نشان می دهد افزایش استفاده از اپلیکیشن های مختلف به خصوص بعد از افزایش دورکاری به علت شیوع ویروس کرونا و امکان دسترسی به منابع شرکت ها و سازمان های دولتی از این طریق باعث شده تا هکرها نفوذ به این اپلیکیشن ها را به هر نحو ممکن در دستور کار خود قرار دهند.

انتظار می رود با تداوم شیوع ویروس کرونا، انجام حملات فیشینگ از این دست و نیز حمله به اپلیکیشن های برگزاری جلسات آنلاین ویدئویی مانند زوم، تیمز و غیره افزایش یابد.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 7469

به "حملات فیشینگ در کمین افراد دورکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات فیشینگ در کمین افراد دورکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید