تردد 100 هزار زائر از مرز مهران به عتبات عالیات

به گزارش چاپار بلاگ، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه دوشنبه در گفتگوی ویژه خبری گفت: از سال زراعی گذشته تا به این لحظه 870 میلیمتر بارندگی بدون حادثه در استان ثبت شده که در کشور از نظر میزان بارندگی، استان ایلام اول بوده است.

تردد 100 هزار زائر از مرز مهران به عتبات عالیات

وی بیان داشت: هیچ استانی به اندازه ایلام متوسط بارندگی نداشته، معمولاً در زمان 18 ساعت 110 میلی متر بارندگی خسارت جانی و اقتصادی و خانمان سوز زیادی در پی دارد ولی در آبدانان طی 18 ساعت گذشته 110 میلی متر بارندگی بدون خسارت ثبت شده است.

وی ادامه داد: به طور متوسط در شهر ایلام 86 میلی متر بارندگی ثبت شده، خسارات جزئی به مزارع و خانه ها وارد شده اما خسارات جانی وجود نداشته است.

وی توضیح داد: همچنین با وجود این که تصادفات در سال های قبل زیاد بود، سال جاری 60 درصد نسبت به سال گذشته در استان کمتر شده است.

سلیمانی دشتکی بیان کرد: مردم ایلام نیمه دوم اسفندماه معمولاً مردم بساط خود را جمع و در دل کوه و جنگل چادر برپا می نمایند، در این زمینه به دلیل حجم زیاد بارش ها از قبل اطلاع رسانی خوبی شد که مردم طی این دو روز به خانه های بازگردند.

وی ادامه داد: در ایام تعطیلات تردد زوار عتبات عالیات از روزهای عادی زیادتر می شوند، از 28 اسفند ماه تاکنون حدود 100 هزار نفر تردد زائر از مرز مهران به عتبات ثبت شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 18

به "تردد 100 هزار زائر از مرز مهران به عتبات عالیات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد 100 هزار زائر از مرز مهران به عتبات عالیات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید