آیا بمب های آمریکایی بهتر از بمب های روسی هستند؟

به گزارش چاپار بلاگ به نقل از تاس، وزارت خارجه روسیه در واکنش به حملات هوایی اخیر ائتلاف آمریکا در شمال سوریه گفت که اقدامات واشنگتن در شمال سوریه زنگ خطر را به صدا درآورده است.

آیا بمب های آمریکایی بهتر از بمب های روسی هستند؟

در بیانیه وزارت خارجه روسیه گفته شده اقدامات و فعالیت های آمریکا در سوریه بسیار متناقض است و در حالی که نمایندگان این کشور خواهان جلوگیری از تشدید تنش هستند، اما آمریکا چشم خود را بر روی گروه های تروریستی می بندد و در مقابل اقدام به بمباران و حملات هوایی در سوریه می نماید که تلفات و خسارت های زیادی را به می آورد.

وزارت خارجه روسیه در این بیانیه با کنایه به حمله اخیر و بمباران هوایی ادلب توسط جنگنده های آمریکایی، این سوال را مطرح نموده که آیا بمب های آمریکایی بهتر از بمب های روسی هستند و چرا در حالی که دولت سوریه با حمایت روسیه در حال مبارزه با تاسیسات تروریستی است، اما آمریکا این مبارزه را نادیده می گیرد و در مقابل اهداف خود را مشروع جلوه می دهد.

بیانیه وزارت خارجه روسیه در خاتمه اظهار امیدواری نموده که گزارشگران سازمان ملل متحد با جمع آوری اطلاعات درباره حملات انجام شده علیه ادلب و مطلع سازی دیگر اعضای این سازمان و اعضای شورای امنیت از تشدید شرایط و بدتر شدن اوضاع در سوریه جلوگیری نمایند.

پیش از این نیز وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه ای از حمله هوایی آمریکا به منطقه ای مسکونی در استان ادلب به بهانه نابودی مرکز راهنمایی تروریست های القاعده که بدون اطلاع مسکو و آنکارا انجام شده و آتش بس را به خطر انداخته، ابراز نارضایتی نموده بود.

در جریان حملات نیروی هوایی آمریکا به مناطق مسکونی در استان ادلب در روز شنبه بیش از 50 نفر کشته شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 367

به "آیا بمب های آمریکایی بهتر از بمب های روسی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا بمب های آمریکایی بهتر از بمب های روسی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید