کمک هوشمندسازی جمع آوری پسماند به اقتصاد خانواده

مدیرعامل سازمان پسماند گفت: هوشمندسازی جمع آوری زباله خشک به اقتصاد خانواده ها کمک می کند.

کمک هوشمندسازی جمع آوری پسماند به اقتصاد خانواده

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، جشنواره فصلی، فرهنگی و آموزشی محله پاک، ویژه مناطق 3، 4، 5، 6 در فرهنگسرای غدیر با حضور شماری از مسئولان شهرداری و بیش از 400 نفر از شهروندان مشهد مقدس برگزار شد و طی آن 10 نفر از شهروندانی که در فصل گذشته در زمینه جمع آوری پسماند خشک، بیشترین همکاری را با مدیریت مپ داشتند، تشویق شدند.

مدیرعامل سازمان پسماند در این مراسم، با تاکید بر اینکه سازمان پسماند به دنبال جلب مشارکت بیشتر مردم است، گفت: چندسالی است که میزان بازیافت زباله خشک در شهر مشهد استان خراسان رضوی در حدود 10 تا 11 درصد ثابت مانده است؛ درحالی که می توانیم این میزان را تا 20 درصد افزایش دهیم و این امر در صورتی محقق می شود که شهروندان برای مشارکت بیشتر انگیزه بیشتری داشته باشند.

ابوالفضل کریمیان در ادامه گفت: هوشمندسازی جمع آوری زباله خشک به اقتصاد خانواده ها کمک می کند، این سازمان سعی می کند از طریق طرح های جدید، ایجاد انگیزه های اقتصادی و تسهیل شرایط بازیافت از مبدأ، شهروندان را برای مشارکت ترغیب کند و در این راستا، طرح هوشمندسازی جمع آوری پسماند خشک در دستور قرار گرفته است.

وی یادآور شد: هم اکنون طرح هوشمندسازی در قالب طرح سیمپ به صورت آزمایشی در دو ناحیه در شهرداری منطقه 9 مشهد در حال اجراست.

کریمیان اظهار کرد: سیمپ نرم افزاری است که برای گوشی های هوشمند طراحی شده است و این نرم افزار امکان درخواست، جمع آوری و خرید پسماندهای خشک شهروندان را به صورت آنلاین فراهم می آورد. شهروندان با نصب این اپلیکیشن می توانند، در منطقه تحت پوشش، درخواست خودرو کنند تا در کمترین زمان، نزدیکترین خودرو به آدرس درخواستی آنان اعزام شود.

مدیرعامل سازمان پسماند ادامه داد: به دنبال موفقیت طرح سیمپ، این سازمان در نظر دارد با همکاری مرکز نوآوری شهری، فعالیت جمع آوری پسماند خشک را در سطح شهر مشهد به روش هوشمند مبتنی بر نرم افزارهای موبایلی، برابر ضوابط و در چارچوب مصوبات، به شرکت های دانش بنیان و شرکت های بخش خصوصی دارای صلاحیت، واگذار کند.

کریمیان تأکید کرد: با توجه به اینکه در این طرح به محض تحویل پسماند خشک، کیف پول افراد شارژ می شود، خانواده ها می توانند روی درآمد آن حساب باز کنند و اساساً هدف نیز همین است که طرح هوشمندسازی جمع آوری زباله خشک به دلیل کاهش هزینه ها، بتواند گوشه ای از سبد اقتصادی خانواده ها را پوشش دهد تا به این طریق مشارکت آنان را بیشتر از گذشته جلب کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1398 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1523

به "کمک هوشمندسازی جمع آوری پسماند به اقتصاد خانواده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک هوشمندسازی جمع آوری پسماند به اقتصاد خانواده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید