کاملا هریس مدعی نقش کلیدی خود در خروج نیروها از افغانستان شد

به گزارش چاپار بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده روز چهاردهم آوریل سال جاری طرح هایی را برای سرانجام دادن به جنگ 20 ساله در افغانستان و خروج نیروهای نظامی آمریکا از خاک این کشور اعلام کرد؛ هرچند که طبق طرح پیشنهادی او ضرب الاجل تعیین شده برای خروج کامل نیروها از یکم ماه مه- تاریخ پیشنهادی دونالد ترامپ- به یازدهم سپتامبر سال جاری تغییر یافت.

کاملا هریس مدعی نقش کلیدی خود در خروج نیروها از افغانستان شد

از به تعویق افتادن تاریخ خروج نیروها که بگذریم، نوبت به کاملا هریس معاون جو بایدن می رسد که در مصاحبه ای با شبکه سی ان ان مدعی شد که پیش از تصمیم گیری نهایی بایدن در مورد خروج نیروها از افغانستان، وی آخرین فرد حاضر در اتاق بود که رئیس جمهور برای مشورت و رایزنی با او صحبت کرد.

هریس همچنین در اظهاراتی جداگانه تأکید کرده که دلیل این اقدام بایدن توجه ویژه او به تجربیات کاملاً متفاوت هریس بود؛ هرچند که به گفته این مقام کاخ سفید، در نهایت این رئیس جمهور ایالات متحده بود که تصمیم نهایی را گرفت.

هریس با ادعای اینکه بایدن عموماً تصمیمات خود را بر مبنای عقاید پایدار درونی خود می گیرد، مدعی شد که بایدن در زمان تصمیم گیری کاملاً به این موضوع که آیا تصمیماتش به لحاظ سیاسی مورد پسند بوده یا شخصاً به نفع او باشند، بی توجه است.

این در حالی است که سناتور لیندسی گراهام ادعا می کند که تصمیم برای خروج نیروهای آمریکا از خاک افغانستان راه را برای یک حمله تروریستی دیگر به ایالات متحده مشابه حمله یازدهم سپتامبر فراهم می کند. سرویسهای جاسوسی ایالات متحده نیز به سهم خود به کنگره هشدار داده اند که توانایی آنان برای اجرای عملیات در افغانستان ممکن است پس از خروج نیروها به طور چشمگیری کاهش یابد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 15530

به "کاملا هریس مدعی نقش کلیدی خود در خروج نیروها از افغانستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاملا هریس مدعی نقش کلیدی خود در خروج نیروها از افغانستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید