کاروان نظامی آمریکا در جهت سوریه به عراق هدف حمله قرار گرفت

به گزارش چاپار بلاگ، وزارت دفاع روسیه گفت که به کاروان نظامی آمریکا که از سوریه به عراق می رفته است، حمله شده است.

کاروان نظامی آمریکا در جهت سوریه به عراق هدف حمله قرار گرفت

به گزارش گروه بین الملل چاپار بلاگ، وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه از تیراندازی به سوی کاروان نظامیان آمریکایی که از سوریه به سوی عراق در حرکت بوده اند، خبر داد.

به نوشته پایگاه اسپوتنیک، مرکز آشتی سوریه وابسته به وزارت دفاع روسیه گفت که ارتش آمریکا به مسکو خبر داده است که یک کاروان نظامی آمریکایی هدف حمله شبه نظامیان تحت نظر ارتش ترکیه قرار گرفته است.

ژنرال یوری بورنکوف رئیس مرکز آشتی سوریه در این مورد گفت: از طریق خط ارتباطی اجتناب از برخورد [به ما خبر داده شد] که یک ستون نیروهای آمریکایی که از جاده ام 4 به سمت مرز عراق می رفته، در 6 کیلومتری غرب تل تمر از طرف اراضی تحت کنترل شبه نظامیان ارتش آزاد سوریه که طرفدار ترکیه هستند، هدف حمله قرار گرفته است.

به گفته بورنکوف، در این حمله به کسی آسیبی نرسیده است.

ساعتی پیش هم یک پایگاه خبری سوری به نام اخبار آزاد سوریه گزارش داده بود که ارتش ترکیه به سمت کاروان نظامی آمریکا شلیک کرده است.

به نوشته این پایگاه خبری، این کاروان متشکل از 120 خودروی نظامی آمریکایی، از طریق بزرگراه ام4 از پایگاه سیرین در نزدیکی شهر عین العرب (کوبانی) سوریه به سمت مرز عراق در حرکت بوده است.

ساعاتی پیش در همین منطقه به یک کاروان امدادی حمله شده و یک امدادگر نیز بر اثر آن کشته شده بود. آن حمله هم به ارتش ترکیه نسبت داده شده است. (جزئیات بیشتر)

ترکیه هنوز به گزارش های منتشر شده در مورد حملات ادعایی در نزدیکی تل تمر واکنشی نشان نداده است.

ارتش ترکیه ماه گذشته به بهانه مقابله با تروریست ها و ایجاد یک منطقه امن برای اسکان آوارگان سوری، در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه، عملیات نظامی آغاز کرد. آنکارا شبه نظامیان کرد را تهدیدی برای امنیت ملی خود توصیف کرده و می گوید این گروه ها باید از مناطق مرزی سوریه و ترکیه دور شوند.

هرچند عملیات نظامی ترکیه در پی دو توافق آتش بس با آمریکا و روسیه از دو هفته پیش به صورت رسمی متوقف شده، اما شبه نظامیان کرد مستقر در شمال سوریه می گویند ارتش ترکیه و گروه هک ارتش آزاد که تحت فرماندهی آنکاراست، همچنان برخی مناطق را در شمال سوریه هدف حمله قرار می دهند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1062

به "کاروان نظامی آمریکا در جهت سوریه به عراق هدف حمله قرار گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاروان نظامی آمریکا در جهت سوریه به عراق هدف حمله قرار گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید