پنتاگون احتمال سقوط دولت افغانستان بعد از خروج آمریکا را تکذیب کرد

به گزارش چاپار بلاگ، تنها پس از گذشت حدود یک ساعت از گزارش یک منبع آمریکایی درباره احتمال سقوط کابل پس از خروج آمریکا از افغانستان، پنتاگون این گزارش را تکذیب کرد.

پنتاگون احتمال سقوط دولت افغانستان بعد از خروج آمریکا را تکذیب کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پنتاگون، شامگاه چهارشنبه به گزارش روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال درباره احتمال سقوط دولت کابل واکنش نشان داد.

روزنامه وال استریت ژ ورنال ساعاتی پیش مدعی شد ارزیابی دستگاه اطلاعاتی آمریکا این است که بعد از تکمیل خروج نظامیان آمریکا از افغانستان، دولت مستقر در کابل ممکن است ظرف 6 ماه سقوط کند.

پنتاگون در گفت و گو با شبکه اسکای نیوز عربی اطلاعات ارائه شده به وسیله روزنامه وال استریت ژورنال درباره احتمال سقوط دولت کابل پس از خروج آمریکا از افغانستان را تکذیب کرد.

ارتش آمریکا تا به حال بیش از نیمی از 3500 نظامی مستقر در افغانستان و بخشی از تجهیزاتش را از این کشور خارج کرد ه اند و قرار است تا 11 سپتامبر فرایند خروج آمریکایی ها تکمیل گردد.

وال استریت ژورنال در گزارش خود آورده است که کارشناسان دستگاه های اطلاعاتی آمریکا سابقاً معتقد بودند دولت اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان دست کم تا 2 سال بعد از خروج آمریکا دوام خواهد آورد.

با این حال، این روزنامه آمریکای در ادامه گزارش خود به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شد که جدیدترین دیدگاه تحلیلگران اطلاعاتی و مقام های نظامی آمریکا این است که دولت افغانستان و مرکز این کشور، کابل، ممکن است بین 6 تا 12 ماه بعد از خروج نیروهای آمریکا سقوط نمایند (جزئیات بیشتر).

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 17094

به "پنتاگون احتمال سقوط دولت افغانستان بعد از خروج آمریکا را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون احتمال سقوط دولت افغانستان بعد از خروج آمریکا را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید