هشدار درباره پیامد رقابت القاعده و داعش در یمن

یک اندیشکده آمریکایی هشدار داد که با توجه به بازگشت سازمان های تروریستی مانند القاعده و داعش، وضعیت یمن به سمت تشدید تنش پیش می رود.

هشدار درباره پیامد رقابت القاعده و داعش در یمن

اندیشکده آمریکایی گیت استون فعال در حوزه امنیت بین الملل، در گزارشی درباره اختلافات میان داعش و القاعده در یمن نوشت: القاعده و داعش در چند سال اخیر به رقبای سرسخت یکدیگر تبدیل شده اند، داعش به عنوان آخرین مظهر افراط گرایی که مسؤولیت تأسیس خلافت ادعایی در عراق و سوریه را بر عهده داشت، ظاهراً جایگزین تندروتری برای القاعده است. این گروه تکرار اصلی تروریسم الهام گرفته از افراط گرایی است.

طبق این گزارش، هر دو سازمان سابقه استفاده از هرج و مرج موجود در کشورهای ناکام منطقه را دارند تا پایگاه هایی را تأسیس نمایند که به وسیله آنها می توانند حمله به غرب و متحدان آن را برنامه ریزی نمایند. پس از شکست های اخیر القاعده در افغانستان و داعش در عراق و سوریه این منطقی است که این دو سازمان برای ایجاد یک موضع جدید برای خود به یمن متوسل شوند.

گیت استون در ادامه نوشت: القاعده پس از تأسیس شاخه جدید خود تحت عنوان القاعده در شبه جزیره عربستان (AQAP)، چندین سال است که در یمن فعالیت می نماید. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 15 مهر 1398 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 216

به "هشدار درباره پیامد رقابت القاعده و داعش در یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار درباره پیامد رقابت القاعده و داعش در یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید