نگرانی سازمان ملل از شرایط شاهزاده لطیفه و بیانیه امارات

به گزارش چاپار بلاگ، دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد روز آدینه از امارات متحده عربی خواست که شواهد شرایط سلامتی و زنده بودن شاهزاده لطیفه دختر حاکم دبی را ارایه دهد.

نگرانی سازمان ملل از شرایط شاهزاده لطیفه و بیانیه امارات

به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت که با نمایندگی دیپلماتیک امارات در ژنو صحبت نموده است.

لیز تروسل سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت: ما دیروز پفراینده (شرایط حیاتی دختر حاکم دبی) را با نماینده دائمی آنان در ژنو مطرح کردیم، ما خواهان اثبات زنده بودن وی شدیم.

تروسل با توجه به ویدئو اخیر که در هفته گذشته از دختر حاکم دبی منتشر شده است گفت: ما با توجه به شواهد ویدیویی نگران نماینده ای که در این هفته منتشر شد، نگرانی های خود را این مورد مطرح کردیم.

سخنگوی کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل اضافه کرد: ما در خصوص شرایط فعلی شاهزاده لطیفه اطلاعات و توضیحات بیشتری را درخواست کردیم.

شاهزاده لطیفه حاکم دبی از زمان کوشش برای فرار در سال 2018، پدرش را متهم کرد که او را به گروگان گرفته است اما مقام های امارات متحده عربی و دبی گفتند که این شاهزاده تحت مراقبت خانواده و در امنیت است.

شاهزاده لطیفه در فیلم های مخفیانه ضبط شده که با شبکه بی بی سی به اشتراک گذاشته شده است، اظهار داشت که برای جان خود بیمناک است.

در ویدیویی جدید شاهزاده لطیفه بنت محمد آل مکتوم می گوید زمانی که قصد داشت فرار کند، کماندوها او را با دارو بیهوش کردند و به محل نگهداری اجباری اش در دبی برگرداند.

بیانیه امارات

در همین رابطه سفارت امارات در لندن با بیان اینکه شیخه لطیفه ، دختر محمد بن راشد آل مکتوم، حاکم دبی ، در خانه تحت مراقبت است مدعی شد گزارش های رسانه ای درباره وی منعکس نماینده شرایط واقعی نیست!

در بیانیه صادر شده از سفارت امارات که رویترز نسخه ای از آن را به دست آورد، آمده است:

خانواده سلطنتی دوبی گفته که شاهزاده لطیفه در خانه تحت مراقبت است.

خانواده لطیفه تأیید می نمایند که والاحضرت با حمایت خانواده و متخصصان پزشکی فرایند بهبود وی همچنان ادامه دارد و امیدواریم که در زمان مناسب به زندگی عمومی بازگردد.

دومنیک راب ، وزیر امور خارجه انگلیس دو روز پیش نگرانی کشورش را در خصوص گزارشات مربوط به ربایش شاهزاده لطیفه، دختر حاکم دبی ابراز داشت.

راب به شبکه اسکای نیوز گفت: دولت انگلیس نگران فیلم های شاهزاده لطیفه است و می خواهد شواهدی از زنده بودن و سلامتی وی ببیند.

پس از راب سازمان ملل و نهادهای حقوق بشری چون دیده بان حقوق بشر و عفو بین الملل هم درخواست های مشابهی را مطرح کردند.

عفو بین الملل سپتامبر گذشته بیانیه ای صادر و اظهار داشت، شیخه لطیفه پس از دستگیری هنگام کوشش برای دومین بار برای فرار از امارات، در مکانی نامعلوم نگهداری می گردد.

لطیفه بنت محمد، دختر حاکم دوبی پدر خود را متهم نموده که او را از 2018 به این طرف گروگان گرفته و در خانه زندانی نموده است.

تا به امروز عکس یا ویدیویی از شاهزاده لطیفه از سوی خانواده اش منتشر نشده است.

منبع: فرارو
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 14044

به "نگرانی سازمان ملل از شرایط شاهزاده لطیفه و بیانیه امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی سازمان ملل از شرایط شاهزاده لطیفه و بیانیه امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید