نخست وزیر کانادا از یاری حمایتی به خانواده جانباختگان هواپیمای اوکراینی اطلاع داد

به گزارش چاپار بلاگ، جاستین ترودو شامگاه آدینه در کنفرانس مطبوعاتی در تورنتو اضافه کرد: مردم کانادا به به همه قربانیان این حادثه عشق می ورزند و جامعه کانادا در چند روز گذشته تحت تاثیر این حادثه بوده است.

نخست وزیر کانادا از یاری حمایتی به خانواده جانباختگان هواپیمای اوکراینی اطلاع داد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

وی اضافه کرد:همه جانباختگان این هواپیما در قلب ما هستند و ما به خانواده آنان تسلیت می گویم.

ترودو گفت: دولت در نظر دارد به ازای هر فرد جانباخته 25 هزار دلار به خانواده آنها پرداخت کند و از ایران انتظار داریم که غرامت خود را به فوریت پرداخت کند.

نخست وزیر کانادا در ادامه گفت: ما به دنبال انجام تحقیقات کامل هستیم تا زوایای مختلف این حادثه معین گردد و دولت کانادا تسهیلاتی را برای رفت و آمد خانواده قربانیان در نظر گرفته است و شرکت هواپیمایی قطر ایر ویز در این زمینه قرار است همکاری کند.

وی اضافه کرد: ما در ملاقات با خانواده قربانیان اعلام کردیم که دولت کانادا خدمات حقوقی به خانواده جانباختگان خواهد داد و این اولویت مهم ماا در این زمینه است.

ترودو گفت: وزیر امورخارجه کانادا در ملاقات با وزیر خارجه ایران در مسقط تاکید نموده است که ایران باید به خانواده های قربانیان حادثه سقوط هواپیمای اوکراین غرامت پرداخت کند.

وی با بیان اینکه تا به امروز جنازه هیچ کانادایی به کشور برنگشته است، گفت: تا به امروز 20 خانواده ایرانی به کانادا آمده اند که ما به خواسته آنها احترام می گذاریم و این 25 هزار دلار نیز به کانادایی که تابعیت کشور ما را داشتند، تعلق می گیرد.

نخست وزیر کانادا یادآور شد: یکی از دلایل اصلی ملاقات وزرای خارجه ایران و کانادا این بود که هماهنگی های لازم را با ایران داشته باشیم تا ایران به مسئولیت ساقط کردن این هواپیما مطلع و غرامت خانواده ها قربانیان را پرداخت کند.

ترودو بیان نمود: ایران مسئولیت کامل سقوط این هواپیما را بر عهده دارد و ما با همپیمانان خود به دنبال کاهش تنش در منطقه هستیم و باید تحقیقات کاملی انجام گردد و ما فعلا به تحریم فکر نمی کنیم.

وی گفت: از نتیجه ملاقات وزرای خارجه ایران و کانادا خبری ندارم و ایران در این ملاقات گفته که ما با جامعه بین المللی در این زمینه همکاری خواهیم کرد و برای خواندن جعبه سیاه داریم به یک توافق برسیم که مطالب جعبه سیاه هواپیما با وجود صدمه دیدن شدید در فرانسه پیاده گردد.

نخست وزیر کانادا توضیح داد: در کانادا امنیت حمل ونقل برای ما اهمیت زیادی دارد و در این مساله ما به دنبال اجرای عدالت هستیم و ایران مسئول حمله به این هواپیما است و ما در حال حاضر تمرکز ما این است که تمام تحقیقات با شایستگی انجام گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 2257

به "نخست وزیر کانادا از یاری حمایتی به خانواده جانباختگان هواپیمای اوکراینی اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر کانادا از یاری حمایتی به خانواده جانباختگان هواپیمای اوکراینی اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید