مبارزه با فساد ساختمان نمی خواهد بلکه نیازمند اراده است

به گزارش چاپار بلاگ، یک حقوقدان در واکنش به راه اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به مفاسد مالی می گوید که مبارزه با فساد ساختمان نمی خواهد بلکه نیازمند اراده است.

مبارزه با فساد ساختمان نمی خواهد بلکه نیازمند اراده است

جهت دریافت خدمات نوسازی آپارتمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

نعمت احمدی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به افتتاح مجتمع ویژه رسیدگی به مفاسد مالی در روزهای گذشته، گفت: اگر با ساختمان می شد، کارهایی را انجام داد خیلی زودتر می شد این کار را کرد؛ نه اینکه بگوییم یک مجتمع برای مبارزه با فساد درست کردیم و مبارزه با مفاسد مالی شکل و شمایل جدی می گیرد. من به این موضوع باور و اعتقاد ندارم.

وی با تاکید بر اینکه ابزار مبارزه، قانون و مجری است، گفت: ما از آن روزی که رییس جدید قوه قضاییه بر سر کارآمدند، نه قوانین جدید داریم و نه ابزاری. همان قضاتی که سالیان گذشته بودند را داریم. ما قبلا هم مجتمع مالی را داشتیم لذا ساختمان کاری نمی کند و امیدوارم اراده ای باشد تا بسترهای فساد را از بین ببریم.

احمدی با اشاره به سامانه ثنا - سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی- یادآور شد: در گذشته برای ابلاغ مردم دچار مشکل می شدند و عدم ابلاغ ها باعث تضییع حقوق مردم می شد. با ایجاد سامانه ثنا، دیگر تخلفی در رابطه با ابلاغیه ها نداریم و تمام تخلفات ابلاغی رفع شد؛ لذا ما باید ابزارش را درست کنیم. سیستم بانکی و دارایی و گمرک و بیمه باید مجهز باشند. در همه جای جهان وجود دارد که طبع افراد است که تقلب نمایند و انسان به آنچه که از آن منع می گردد حریص است لذا باید با ابزارش جلوی آن را گرفت.

این وکیل دادگستری توضیح داد: مسئولین کشور بیایند و از همین تجربه سامانه ثنا یاد بگیرند؛ لذا 10 تا ساختمان و مجتمع هم افتتاح کنیم تا با ابزار مدرن، بستر تخلف را از متخلف نگیریم نمی توانیم کاری کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1938

به "مبارزه با فساد ساختمان نمی خواهد بلکه نیازمند اراده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه با فساد ساختمان نمی خواهد بلکه نیازمند اراده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید