لاریجانی: تحریم ها صنعت کشور را فعال تر کرد

به گزارش چاپار بلاگ، رئیس مجلس شورای اسلامی، در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه صنعت ورزش و تجهیزات ساخت ایران، از اعمال تحریم ها به عنوان عاملی در جهت فعالتر شدن حوزه صنعت کشور یاد کرد.

لاریجانی: تحریم ها صنعت کشور را فعال تر کرد

به گزارش گروه سیاسی چاپار بلاگ، اولین نمایشگاه صنعت ورزش و تجهیزات ساخت ایران که در محل مجلس شورای اسلامی برگزار شده است، صبح امروز (یکشنبه، اول دی ماه) توسط لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

لاریجانی در خصوص اهمیت برگزاری این نمایشگاه با توجه به قرار داشتن لایحه اهداف و وظایف وزارت ورزش و جوانان در دستورکار مجلس گفت: برگزاری این نمایشگاه خرسندنماینده است، چرا که نشان می دهد صنعتگران توانسته اند تقریبا بیشتر احتیاج های ورزشکاران از انواع بازی های مختلف را به وسیله فراوریاتشان همچون فراوری چمن مصنوعی، وسایل وزنه برداری، توپ های مختلف و ... تامین نمایند که بیانگر ایجاد قابلیت خوبی در بخش صنعت است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: بیشتر فراورینمایندگانی که در این نمایشگاه حضور دارند به این نکته اشاره کردند که شرایط مالی آن ها از زمان اعمال تحریم ها بهبود یافته است، چرا که همه به استفاده از فراوریات داخلی روی آورده اند.

وی یادآور شد: این نکته مهمی است که آمریکایی ها باید به آن توجه داشته باشند، ایرانی ها این قابلیت و استعداد را دارند که سختی ها را به فرصت تبدیل نمایند، کما اینکه این نمایشگاه نمونه ای از آن است و نشان می دهد موانع و شرایط سخت در این حوزه به بازار کار تبدیل شده است.

لاریجانی اضافه نمود: یکی از نکات جالب تری که در این نمایشگاه وجود داشت، این بود که محصولات ورزشی فراوری داخلی به بسیاری از کشور ها صادر می گردد که بیانگر ظرفیت سازی جدیدی در این حوزه است.

وی اظهار کرد: البته مشکلاتی که صنعتگران این بخش برای حمل و نقل فراوریاتشان در حوزه صادرات دارند قابل حل است، اما موضوع مهم دیگر اینکه استاندارد های فراوریات این بخش در حدی است که می توانند محصولاتشان را به دیگر کشور ها صادر نمایند و این ارزشمند است.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از اقدامات سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، توضیح داد: آقای سلطانی فر همت کردند تا صنعت ورزش فعال گردد، ضمن اینکه همکاری سمن های بخش جوانان در زمینه فراوری محصولات ورزشی رویکردی ارزشمند است.

لاریجانی در رابطه با لایحه اهداف و وظایف وزارت ورزش ادامه داد: این لایحه از شورای نگهبان به مجلس برگشته است و با تصویب آن، وزارت ورزش و جوانان با توان بیشتری کار خود را دنبال خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 بهمن 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1685

به "لاریجانی: تحریم ها صنعت کشور را فعال تر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاریجانی: تحریم ها صنعت کشور را فعال تر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید