سفیر روسیه: دولت بایدن به اعمال فشار بر سوریه ادامه می دهد

به گزارش چاپار بلاگ، سفیر روسیه در سوریه معتقد است، اعمال فشارهای واشنگتن بر دمشق، در دولت جدید آمریکا هم ادامه خواهد یافت و حضور نظامیان آمریکایی در سوریه و اشغال غیرقانونی این کشور، همچنان ابزار اصلی واشنگتن برای این منظور است.

سفیر روسیه: دولت بایدن به اعمال فشار بر سوریه ادامه می دهد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، الکساندر افیموف سفیر روسیه در جمهوری عربی سوریه امروز (پنج شنبه) گفت که دولت جدید ایالات متحده همچنان به اعمال فشار بر سوریه ادامه می دهد و بطور کلی، به احتمال زیاد راه حل واشنگتن در برخورد با دمشق در دوره ریاست جمهوری جو بایدن تغییری نخواهد کرد. وی یادآور شد که فعلاً زود است درباره طرح های دولت جدید آمریکا برای سوریه صحبت کرد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

سفیر روسیه در دمشق در مصاحبه ای اختصاصی با این خبرگزاری گفت: البته این موضوعی جداگانه است که بعید به نظر می رسد خط مشی آمریکا در برخورد با مسائل سوریه قابل انتظار باشد. اعمال فشار بر مقامات دمشق، به احتمال زیاد در دوره بایدن همچنان ادامه خواهد یافت و حضور نیروهای نظامی آمریکایی در خاک سوریه، از این لحاظ - یکی از ابزارهای اصلی واشنگتن است و سیاستمداران آمریکایی بارها درباره آن صحبت کرده اند.

افیموف با تأکید بر اینکه حضور نظامی آمریکا در خاک سوریه غیرقانونی بوده و باید متوقف شود، افزود: اشغالگران آمریکایی نه تنها مانع از دست یابی مقامات دمشق به منابع طبیعی کشورشان می شوند و من بارها این مسئله را مورد یادآوری قرار داده ام، بلکه مانع از بازگرداندن حاکمیت دولت قانونی این کشور بر تمامی مناطق سوریه است. علاوه بر این، حضور آمریکایی ها در سوریه باعث می شود تا دولت سوریه نتواند امنیت کشور خود را تأمین کند.

سفیر روسیه ادامه داد: هنوز نمی توان پیش بینی کرد که دولت جدید آمریکا چه برخوردی با مسائل انسانی موجود در مناطق تحت کنترل نظامیان این کشور در منطقه التنف و اردوگاه الرکبان داشته باشد، ولی بعید است بتوان انتظار تغییرات اصولی در این رابطه را داشت، به خصوص آنکه تا به امروز اقدام مثبتی در رابطه با سوریه صورت نگرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 20 اسفند 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 13423

به "سفیر روسیه: دولت بایدن به اعمال فشار بر سوریه ادامه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر روسیه: دولت بایدن به اعمال فشار بر سوریه ادامه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید