ده دانشگاه کشور کانادا با بیشترین تعداد دانشجویان خارجی سال اولی

به گزارش چاپار بلاگ، رده بندی نشریه مک لین

نشریه خبری مک لین کانادا، اخیراً اطلاعاتی را منتشر نموده است که این اطلاعات، نسبت دانشجویان خارجی را که در اولین سال کلاس های دوره کارشناسی در دانشگاه های کشور کانادا در سال 2016 ثبت نام نموده اند، نشان می دهد.

ده دانشگاه کشور کانادا با بیشترین تعداد دانشجویان خارجی سال اولی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مولتی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

10. دانشگاه واترلو

این دانشگاه در شهر واترلو در ایالت انتاریو واقع است که یکی از قطب های اصلی علمی و مهندسی نوآوری در کشور کاناداست. شهرت این دانشگاه به واسطه Velocity Garage، یعنی عظیم ترین مرکز آزاد تجاری دنیا و همچنین به دلیل طرح های آموزش جمعی آن برای مقاطع دانشگاهی است. آخرین داده ها حاکی از آن هستند که بیش از 19800 دانشجو در این طرح مشارکتی شرکت نموده اند و به واسطه آن از نرخ اشتغال 86 الی 99.9 درصدی در طی سال های اخیر بهره مند شده اند. با توجه به این نتایج، اینکه دانشگاه واترلو کماکان انتخاب دانشجویان خارجی باشد، جای تعجب ندارد!

رشته های معروف این دانشگاه: آمار و علوم کشاورزی، مهندسی، معماری، نانوتکنولوژی

9. دانشگاه جزیره پرنس ادوارد

این دانشگاه در شارلوت تاون واقع است که به دلیل خیابان های تاریخی، پارک های عمومی، کافه ها و گالری های هنری اش بسیار معروف است. این دانشگاه، تنها دانشگاه پرنس ادوارد است و شامل چهار دانشکده هنر، علوم، آموزش و دامپزشکی می باشد. درصد دانشجویان خارجی که در دانشگاه پرنس ادوارد ثبت نام نموده اند در سال های اخیر افزایش یافته است که بیشتر آن ها از کشورهای چین، نیجریه، آمریکا و برزیل هستند. دانشجویانی که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب می نمایند می توانند از مزیت کلاس های کوچک تر (از حیث تعداد) و درعین حال سطح آموزش دنیای آن بهره مند شوند.

رشته های معروف این دانشگاه: آموزش، علوم تغذیه، علوم دامپزشکی، علوم کامپیوتر

8. دانشگاه کیپ برتون

این دانشگاه که قبلاً با نام کالج دانشگاه کیپ برتون شناخته می شد، در استان آتلانتیک ایالت نوا اسکوشیا واقع شده است. کیپ برتون یکی از پنج دانشگاه کشور کاناداست که ارائه دهنده مدرک کارشناسی در رشته علوم بهداشتی (بهداشت عمومی) بوده و اخیراً بالاترین درصد دانشجویان بومی در هر موسسه ای از منطقه را داشته است. این دانشگاه بر توانایی اش در ارائه فرصت های بیشتر به دانشجویان برای تعامل با اساتید و نیز قرار دریافت در میان برترین دانشگاه ها از حیث آمادگی شغلی در رده بندی نشریه مک لین در سال 2017 تأکید داشته و آن را برگ برنده خود می داند.

رشته های معروف این دانشگاه: فناوری مهندسی، آموزش، بهداشت عمومی، پرستاری، فرهنگ سلتی و گیلیک (زبان اسکاتلندی)

7. دانشگاه کبک مونترال

دانشگاه کبک به وسیله شش دانشکده و یک مدرسه مدیریت به بیش از 43 هزار دانشجو خدمات ارائه می نماید. از این تعداد دانشجو، بیش از 3559 نفر از آن ها از 96 کشور دیگر هستند. این دانشگاه به دلیل واقع شدن در کلان شهر مونترال، بیش از 300 طرح درس را به وسیله عظیم ترین شبکه دانشگاهی در سراسر ایالت ارائه می دهد. دانشگاه کبک برای دانشجویان خارجی فرانسوی زبان، امکان حضور در کلاس هایی را که زبان اصلی آن ها فرانسه است، فراهم می نماید. دو ایستگاه مترو در محوطه دانشگاه وجود دارد و معنایش این است که در زمستان، به سختی می توانید از دانشگاه خارج شوید!

رشته های معروف این دانشگاه: کایروپراکتیک، مطالعات انسان های اولیه، علوم دریایی، جنگلداری، موزه شناسی، علوم کامپیوتر، روانشناسی، مدیریت

6. دانشگاه دال هاوزی

این دانشگاه که با نام دانشگاه دال نیز شناخته می گردد، عظیم ترین دانشگاه در آتلانتیک کانادا بوده و پذیرای بیش از 3000 دانشجوی خارجی از بیش از 115 کشور دنیاست. این دانشگاه که در مرز جنوبی و تاریخی هالی فاکس نوا اسکوشیا نهاده شده است، در سال 1818و به عنوان یک موسسه علمی برای همه طبقات اجتماعی در مقطع پس از دبیرستان تأسیس شد. دال، این رویکرد را به وسیله تأکید جامع و میان رشته ای و نیز ارتباطات قوی با جامعه محلی حفظ نموده است. به واسطه مرکز تحقیقات اختصاصی دانشگاه دال هاوس در حوزه بهداشت و پرستاری، امر پژوهش در این دانشگاه یک اولویت می باشد که بر تحقیقات جمعی درزمینه بهداشت و همچنین شیوه های کاری متمرکز است. این دانشگاه که دارای 50 کرسی پژوهشی قابل توجه است، به مقوله تدریس نیز توجهی ویژه دارد.

رشته های معروف این دانشگاه: پزشکی، مهندسی، حقوق، مدیریت، معماری، علوم،تجارت کشاورزی، هنر و علوم اجتماعی

5. دانشگاه سنت ماری

این دانشگاه نیز در هالی فاکس نوا اسکوشیا واقع شده و با ویژگی کلاس های کوچک، کار جمعی و طرح های معتبرش شناخته می گردد. دانشگاه سنت ماری، دارای یک جامعه بین المللی بسیار قوی می باشد که چنین مشارکتی را با همکاری بیش از 40 موسسه در 25 کشور که دو دانشگاه از کشور چین را نیز شامل می گردد، ایجاد نموده است. به واسطه یکی از همین مشارکت ها، دانشجویان دانشگاه Normal University Zhuhai در پکن می توانند مدرک لیسانس تجارت را از مدرسه تجاری Sobeys دانشگاه سنت ماری اخذ نمایند. مرکز بین الملل دانشگاه سنت ماری مکانی را برای افزایش اطلاعات دانشجویان خارجی در اختیار آن ها قرار می دهد و به آن ها یاری می نماید که مهارت ارتباطات اجتماعی شان را در جامعه محلی بهبود دهند.

رشته های معروف این دانشگاه: تجارت، نجوم، شیمی، تحقیقات توسعه بین المللی

4. دانشگاه تورنتو

بر اساس رده بندی مک لین، دانشگاه تورنتو یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان خارجی در کشور کاناداست. این دانشگاه سال جاری در میان 50 دانشگاه برتر دنیا و به عنوان بهترین دانشگاه برای تحصیل در رشته علوم کامپیوتر از نگاه نشریه تایمز نهاده شد. دانشگاه تورنتو دارای جامعه عظیمی بالغ بر 90 هزار نفر متشکل از دانشجویان داخلی و خارجی می باشد و آمار نشان می دهد که تعداد پذیرش دانشجوی خارجی در این دانشگاه در سال 2017، 20 درصد افزایش یافته است. این دانشگاه همچنین توانست عنوان نوآورترین دانشگاه کانادایی را در رده بندی رویترز از میان 100 دانشگاه نوآور دنیا به خود اختصاص دهد.

رشته های معروف این دانشگاه: معماری، تجارت، پزشکی، مهندسی، آموزش، بهداشت عمومی

3. دانشگاه بیشاپ

دانشگاه بیشاپ در کبک، علی رغم کوچک بودنش، از بهترین مؤسسات آموزش دانشگاهی در کشور کاناداست. این دانشگاه در حومه شرقی و زیبای شهر شربروک کبک واقع شده است که عمدتاً انگلیسی زبان بوده و دارای فرهنگ و روحیه جمعی بسیار قوی می باشد. بیشاپ با داشتن دانشجویانی که به جامعه متحد و صمیمی آن اشاره می نمایند، برای دومین سال متوالی، رتبه نخست را در میان دانشگاه ها درزمینه رضایت دانشجویی به خود اختصاص داد. مایکل گلدبلوم، رئیس این دانشگاه می گوید که بیشاپ جایی نیست که شما بتوانید در پشت آن پنهان شوید،؛ بیشاپ هویت و مأموریتی تعیین دارد که همان تمرکز بر دانشجویان است. پس اینکه دانشجویان خارجی تصمیم می گیرند که به این خانواده سلطنتی! ملحق شوند جای تعجب ندارد.

رشته های معروف این دانشگاه: هنرهای آزاد، تجارت، عصب شناسی

2. دانشگاه مک گیل

این دانشگاه در رده بندی نشریه مک لین در سال 2018 به طور هم زمان، هم در صندلی دومین دانشگاه بین المللی در سطح کارشناسی و هم در صندلی برترین دانشگاه پزشکی نهاده شد. دانشگاه مک گیل در طول سال ها، به یک مرکز آموزشی و پژوهشی تبدیل شد و از منظر بین المللی، به دلیل رتبه برترش در رشته های پزشکی، مهندسی و حقوق یک دانشگاه معروف است. این دانشگاه در قلب شهر شلوغ مونترال یعنی شهری که سال جاری بهترین شهر دانشجویی دنیا نامیده شده و از نظر فرهنگی بسیار متنوع است، نهاده شده است و دانشجویانی از 140 کشور مختلف دنیا در آن تحصیل می نمایند و این دانشگاه نیز با هدف تأمین اقتصادی نوآوری ها، فرصت های کاری در ازای پرداخت پول و بورسیه ها را به دانشجویان اعطاء می نماید. اخیراً، پیتر ژو هوا فو، فارغ التحصیل چینی دانشگاه مک گیل، 12 میلیون دلار را به دانشگاه اعطاء کرد و انجمن ژو هوا فو را برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مدرسه معماری با تمرکز بر دانشجویان چینی ایجاد نمود.

رشته های معروف این دانشگاه: پزشکی، حقوق، موسیقی، دندانپزشکی، مهندسی، مدیریت

1.دانشگاه بریتیش کلمبیا

این دانشگاه با 31 درصد، بیشترین میزان از دانشجویان خارجی سال اولی در سال 2016 را دارا بود. دانشجویان این دانشگاه از 162 کشور از سراسر دنیا برای تحصیل در بیش از 200 رشته در مقاطع کارشناسی، تحصیلات تکمیلی و ادامه تحصیل به این دانشگاه آمدند. بعضی از دانشجویان دوره کارشناسی ممکن است به سبب عظیمی دانشگاه بریتیش کلمبیا که وسعت آن دو محوطه دانشگاهی در شهرهای ونکوور و کلونا را در برمی گیرد، احساس بُهت و گیجی نمایند. مدیریت دانشگاه به طور مداوم به وسیله افزودن فضاهای یادگیریِ دانشجو-محور به این نگرانی توجه و واکنش نشان می دهد و به وسیله تعامل با شهرداری های نزدیک به عنوان شرکای جامعه، گزینه های بیشتری را در دسترس دانشجویان می گذارد. دانشجویان علاوه بر بهره مندی از پیشرفته ترین امکانات، می توانند از بهترین چشم اندازهای طبیعی موجود در محوطه های دانشگاه مثل پارک گیاهی و پیاده روهای پارک Pacific Spirit Regional لذت ببرند.

رشته های معروف این دانشگاه: تجارت، علوم، پزشکی، فیلم، حقوق

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 6572

به "ده دانشگاه کشور کانادا با بیشترین تعداد دانشجویان خارجی سال اولی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ده دانشگاه کشور کانادا با بیشترین تعداد دانشجویان خارجی سال اولی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید