خبرنگاران آمریکا خواهان حمایت از تیم تحقیق جنایات داعش در عراق شد

به گزارش چاپار بلاگ، نیویورک- خبرنگاران- نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد بر لزوم تداوم ماموریت تیم تحقیق از جنایات داعش در عراق تاکید نمود و خواهان حمایت همه اعضای شورای امنیت از آن شد.

خبرنگاران آمریکا خواهان حمایت از تیم تحقیق جنایات داعش در عراق شد

کلی کرافت روز دوشنبه در نشست شورای امنیت که درباره گزارش تیم تحقیق برای جوابگو کردن داعش در عراق برگزار گردید، اضافه نمود: یونیتاد برای یاری به مقامات عراقی، اقداماتی همچون نبش قبر گورهای دسته جمعی که شامل بقایای قربانیان بی گناه به دست تروریست های داعش انجام داده است.

وی ادامه داد: با توجه به مسئله ای که از ناحیه کووید-19 بر همه ما تحمیل شد، تمرکز یونیتاد بر تحلیل ها از شواهد جمع آوری شده، اطمینان می دهد که زمان ارزشمند در پیگیری قضایی برای قربانیان داعش از دست نرفت.

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد اضافه نمود: همکاری نزدیک یونیتاد با رهبران سیاسی، قضایی، مذهبی و اجتماعی عراق برای موفقیت مستمر این ماموریت با هماهنگی یونامی و تیم کشور سازمان ملل بسیار مهم است.

کرافت اظهار کرد: ایالات متحده به طور کامل از رهبران جدید عراق، از جمله الکاظمی نخست وزیر، برای یاری به تحقق برنامه برجسته خود و تامین زندگی با عزت، امنیت و سعادت برای همه عراقی ها حمایت می نماید. با حمایت دولت عراق، یونیتاد به سرعت در حال تهیه گزارش از، و جوابگویی برای جنایات داعش و همچنین- امیدواریم- اقدام التیام بخش برای عراق حرکت کند.

وی با تاکید بر اینکه تعهد آمریکا به یونیتاد برداشته شدنی نیست، مدعی شد: نه تنها برای نخستین نبش قبر گورهای دسته جمعی ایزدی های منطقه سینجار توسط یونیتاد، 2 میلیون دلار اختصاص دادیم بلکه یک میلیون دلار دیگر هم برای کار یونیتاد با جوامع اقلیت مذهبی عراقی شامل مسیحیان و شابک ها فراهم کردیم.

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد اضافه نمود: ما در حال آنالیز مشارکت های بیشتری هستیم و از اعضای دیگر شورای امنیت می خواهیم ک سهم خود را در حمایت از یونیتاد خواه مشارکت اقتصادی باشد خواه تجهیزات ویژه یا بسترهای فناوری، انجام دهند.

کرافت بدون اشاره به نقش حمایت آمریکا در حمایت از داعش و ارسال تجهیزات به آنها و همچنین بدون اشاره به خریداران نفتی از این گروه تروریستی گفت: هنگامی که داعش عراقی های بی گناه را با اخراج جوامع قومی مذهبی متنوع هدف قرار داد، دنیا وحشت را مشاهده کرد.

وی اضافه نمود: تسهیل یونیتاد برای صدور بیانیه نادر مشترک بین ادیانی در محکوم کردن داعش از سوی سران مذهبی کلیدی در عراق و همچنین مشاور ویژهدر پیشگیری از نسل کشی، یک دستاورد برجسته است.

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد ادامه داد: این اقدام آشکارا حسن نیت یونیتاد را نشان می دهد که تنها 2 سال از فعالیتش در عراق می گذرد. ایالات متحده مفتخرانه به ایستادن در کنار یونیتاد و مردم عراق در تعقیب قضایی علیه جنایات داعش ادامه می دهد.

کرافت همچنین خواهان پاسخ کریم خان مسئول تیم تحقیق جنایات داعش در عراق از نحوه همکاری دولت جدید عراق با یونیتاد، شد.

کریم خان مشاور ویژه و سرپرست تیم تحقیق برای جوابگو کردن داعش نسبت به جنایاتش در عراق، در ابتدای این نشست گزارشی از یافته ها و اقدامات این تیم به شورای امنیت ارائه داد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 6399

به "خبرنگاران آمریکا خواهان حمایت از تیم تحقیق جنایات داعش در عراق شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمریکا خواهان حمایت از تیم تحقیق جنایات داعش در عراق شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید