حفظ اقتدار و استقلال مجموعه قضایی شرط اصلی تعامل با دیگر دستگاه ها

به گزارش چاپار بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: اولویت اول دستگاه قضایی همکاری و تعامل و همفکری با تمام دستگاه های اجرایی و ادارات بوده و در عین حال باید صندلی و استقلال دستگاه قضایی حفظ گردد.

حفظ اقتدار و استقلال مجموعه قضایی شرط اصلی تعامل با دیگر دستگاه ها

به گزارش خبرنگار ما در تبریز؛ موسی خلیل الهی در نشست با دادستان های حوزه های قضایی استان با بیان اینکه یکی از اساسی ترین اولویت های دستگا قضایی در کنار مردم بودن است گفت: دادستان ها در خط مقدم حرکت در راستای اهداف دستگاه قضایی هستند و عملکرد دادستان ها بیشترین تاثیر در ارتقای صندلی استان دارد.

وی اضافه نمود: امروز به دلیل کوشش همه همکاران قضایی و اداری صندلی مجموعه دادگستری استان به لحاظ عملکردی در بین دیگر استان ها جزو رتبه های برتر بوده این موضوع با توجه به وسعت استان آذربایجان شرقی بسیار مطلوب است.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد و حمایت از فراوری و رعایت کرامت انسان ها از جمله اساسی ترین موضوعات و اهداف قوه قضائیه است، اضافه نمود: با توجه به تاکیدات مکرر رئیس محترم قوه قضائیه در خصوص حفظ کرامت انسان ها، این موضوع باید در اولویت قرار گیرد چراکه با رعایت این مساله بسیاری از مسائل نیز برطرف می گردد.

وی با بیان اینکه بنا به دستور رئیس محترم قوه قضائیه در امر انجام وظایف قضایی باید به مساله اقتدار، تدبیر و مهربانی توجه ویژه گردد، اظهار داشت: اولویت اول دستگاه قضایی همکاری و تعامل و همفکری با تمام دستگاه های اجرایی و ادارات بوده و در عین حال بایدصندلی و استقلال دستگاه قضایی حفظ گردد

خلیل الهی دامه داد: همه در مقابل قانون برابر بوده و در خصوص همه اجرا می گردد، در عین همکاری و تعامل با دیگر دستگاه ها باید با اقتدار، تدبیر و مهربانی به موضوعات رسیدگی گردد.

وی با تاکید برلزوم رسیدگی با حوصله و صبر به مسایل قضایی برای کشف حقیقت، ادامه داد: یکی از وظایف اصلی دادستان ها حفاظت از حقوق عامه بوده و باید در تمام مراحل رسیدگی به پرونده ها دادستان ها حضور داشته و موضوع را پیگیری نمایند.

رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل کاهش زندانیان اعلام کرد: طرح پایش زندانیان و بازدید از زندان ها هر سه ماه یکبار باید اجرا و نتایج آن اعلام گردد.

وی با بیان اینکه برخورد جدی و قاطعانه با مجرمان حرفه ای، سابقه دار خشن با همکاری نیروی انتظامی و دستگاه های ذیربط برای حفظ امنیت و آسایش جامعه جزو اولویت های دستگه قضایی است، ادامه داد: گاهی بعضی افراد موجب سلب آسایش، آرامش و اخلال در امنیت جامعه می شوند و شاید حتی فردی هم از این موضوع شکایت نکند اما دادستان ها موظف هستند به عنوان مدعی العموم در مقابل این موضوع به عنوان آگاه پیگیر شوند.

خلیل الهی اظهار داشت: پرونده های وارده بخصوص پرونده های مسن، کثیرالشاکی، امنیتی و خاص باید با تسلط و سرعت مورد رسیدگی قرار گیرد. ایازی/خبرنگار خبرنگاران در آذربایجانشرقی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 12754

به "حفظ اقتدار و استقلال مجموعه قضایی شرط اصلی تعامل با دیگر دستگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حفظ اقتدار و استقلال مجموعه قضایی شرط اصلی تعامل با دیگر دستگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید