بخگرددگی جریمه دیرکرد اقساط وام مسکن ، جزئیات طرح میثاق؛ چگونه جرایم دیرکرد بخشیده می گردد؟

به گزارش چاپار بلاگ، در صورتی که مشتریان بانک عامل بخش مسکن تا انتها تیر ماه همه یا بخشی از مانده اقساط خود را پرداخت نمایند، مشمول بخشودگی جرایم دیرکرد پرداخت اقساط خواهند شد.

بخگرددگی جریمه دیرکرد اقساط وام مسکن ، جزئیات طرح میثاق؛ چگونه جرایم دیرکرد بخشیده می گردد؟

جهت دریافت خدمات طراحی و ساخت ویلا در شمال با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش خبرنگاران مهر به نقل از بانک عامل بخش مسکن نوشت: مالک آزادیان رئیس اداره کل پیگیری وصول مطالبات این بانک با اشاره به اینکه با توجه به شرایط خاص ناشی از شیوع کرونا و ضرورت کاهش ترددهای غیرضروری شهروندان به شعب بانک ها، پیش از این نیز اجرای طرح میثاق تا سرانجام خرداد 99 تمدید شده بود، گفت: با تصمیم کمیسیون عالی وصول مطالبات بانک مسکن، طرح میثاق برای بخگرددگی جرایم بدهکاران این بانک تا سرانجام تیرماه تمدید شد.

به گفته آزادیان، مشتریانی که از ابتدای تیرماه به بعد تا سرانجام تیرماه نسبت به پرداخت تمام یا بخشی از مانده بدهی خود اقدام نمایند، مشمول بخگرددگی جرایم بانکی بابت دیرکرد پرداخت مطابق با ضوابط طرح میثاق خواهند شد.

  • برای پرداخت اقساط، نیازی به مراجعه حضوری نیست

وی اعلام کرد: الزامی برای مراجعه حضوری مشتریان به شعب برای بهره مندی از این بخگرددگی وجود ندارد و آنها می توانند به وسیله هر یک از درگاه های اینترنتی بانک نیز به صورت غیرحضوری نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نمایند و از این بخگرددگی بهره مند شوند؛ به این ترتیب الزامی به ارائه درخواست مکتوب به شعب برای بهره مندی از مزایای طرح میثاق نیز نیست.

وی با بیان اینکه طرح میثاق بانک با هدف کاهش مطالبات غیرجاری این بانک طراحی شده است، گفت: این طرح حاوی امتیازهایی به نفع تسهیلات گیرندگان بانکی است که بابت دیرکرد پرداخت اقساط خود جریمه شده و بر میزان بدهی آنها به تناسب مدت دیرکرد، افزوده شده است.

رئیس اداره کل وصول مطالبات بانک با اشاره به استقبال مشتریان بانک از مزایای طرح میثاق از شهریور سال گذشته تا به امروز، گفت: به هر حال شرایط شیوع کرونا سبب شد یک گروه از مشتریان نتوانند از مزایای این طرح در موعد مقرر اولیه در سال گذشته برخوردار شوند و به همین خاطر تصمیم به تمدید این طرح مجدداً در تمام شعب سراسر کشور اتخاذ شد.

  • طرح میثاق چیست و چگونه جرایم دیرکرد بخشیده می گردد؟

بر اساس این گزارش، در قالب طرح میثاق در صورت واریز نقدی هر میزان از مطالبات غیرجاری انواع تسهیلات پرداختی اعم از انواع عقود مبادله ای، مشارکتی، وام قرض الحسنه و … و همچنین مطالبات مربوط به ضمانت نامه های ضبط شده، خالص جرایم محاسبه شده بر اساس نوع قرارداد (حسب مورد 6 تا 14 درصد از نرخ وجه التزام) به نسبت واریزی بدهکاران مورد بخگرددگی قرار می گیرد.

در این طرح همچنین 100 درصد جرایم سازنده هایی که در قالب قراردادهای مشارکت مدنی با بانک، تسهیلات ساخت دریافت نموده بودند، در صورت پرداخت یا معین تکلیف مطالبات به صورت تقسیط، مورد بخگرددگی قرار خواهد گرفت.

این طرح به مشتریان بدهکار بانک اجازه می دهد در ازای پرداخت هر میزان از بدهی خود به همان نسبت از پرداخت کل جرایم خود بابت تأخیر در پرداخت بدهی معاف شوند. همچنین در صورت پرداخت کل میزان بدهی، بخگرددگی کل جرایم مقدور شده است.

  • جزئیات معاملات اوراق تسهیلات مسکن
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 5789

به "بخگرددگی جریمه دیرکرد اقساط وام مسکن ، جزئیات طرح میثاق؛ چگونه جرایم دیرکرد بخشیده می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخگرددگی جریمه دیرکرد اقساط وام مسکن ، جزئیات طرح میثاق؛ چگونه جرایم دیرکرد بخشیده می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید