با موافقت کانادا ؛ جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه ارسال می گردد

به گزارش چاپار بلاگ، وزیر حمل و نقل کانادا موافقت این کشور را با تصمیم ایران برای ارسال جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه بیان کرد.

با موافقت کانادا ؛ جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه ارسال می گردد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای توریستی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه گلوبال نیوز کانادا، مارک گارنیو وزیر حمل و نقل کانادا گفت که این کشور با وعده جدید ایران برای ارسال جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه که در اوایل سال میلادی جاری در ایران به اشتباه مورد هدف قرار گرفته و با سقوط آن شماری از هم وطنان مان و شهروندان کشورهای دیگر جان باختند، موافق است و می خواهد این کار سریع تر انجام گردد.

گارنیو در این باره گفت: ما فکر می کنیم که این کاملا قابل قبول است، در واقع ایده خوبی است که این جعبه های سیاه به فرانسه فرستاده شوند.

پیش از این توافق شده بود که اگر مقامات اوکراینی نتوانند به اطلاعات جعبه های سیاه آسیب دیده دست پیدا نمایند، این جعبه ها به فرانسه فرستاده شوند که دایره استعلام و تحلیل امنیت هواپیمایی غیرنظامی آن به عنوان یکی از بهترین نهادهای تحقیقات سقوط هواپیما در دنیا شناخته می گردد.

وزیر حمل ونقل کانادا همچنین در این باره گفت: ما می دانیم که این نهاد فرانسوی مانند هیئت امنیت حمل و نقل ما توان و تخصص تحلیل این جعبه های سیاه را داشته و قویا ایران را تشویق می کنیم که این جعبه های سیاه را هر چه سریع تر به پاریس بفرستد.

مقامات ایرانی در واکنش به تاخیر طرف اوکراینی در پاسخ به پیشنهاد ایران در مورد جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی و همچنین روشن شدن گامهای بعدی اقدام در این زمینه، تصمیم گرفته اند جعبه سیاه این هواپیما را به کشور دیگری(فرانسه) ارسال نمایند.

منبع: خبر فوری
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 6429

به "با موافقت کانادا ؛ جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه ارسال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با موافقت کانادا ؛ جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی به فرانسه ارسال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید