بایدن: زمان خاتمه طولانی ترین جنگ آمریکا فرا رسیده است

به گزارش چاپار بلاگ، رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه در سخنانی گفت که زمان انتها طولانی ترین جنگ آمریکا که در افغانستان بوده فرا رسیده است.

بایدن: زمان خاتمه طولانی ترین جنگ آمریکا فرا رسیده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در سخنانی درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان صحبت کرد.

وی در این سخنرانی گفت: زمان خاتمه طولانی ترین جنگی که آمریکا درگیر آن بوده فرا رسیده است.

رئیس جمهور آمریکا اضافه نمود: آمریکا از دولت افغانستان حمایت خواهد نمود اما درگیر عملیات نظامی نخواهد شد.

روز گذشته یک مقام ارشد آمریکایی اطلاع داد که فرایند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در ماه مه آغاز خواهد شد و هدف آن است که تا 11 سپتامبر (20 شهریور 1400) امسال (در بیستمین سالگرد حمله آمریکا به افغانستان) تمامی نیروهای آمریکایی از افغاستان خارج شده باشند.

این در حالی است که ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان، هشدار داد که مطابق توافقنامه دوحه همه نیروهای خارجی باید افغانستان را ترک نمایند و اگر نیروهای خارجی نتوانند در تاریخ معین شده از کشور ما خارج شوند، مسلما مسائل بیشتر خواهد شد و کسانی که نتوانسته اند توافق نامه را رعایت نمایند مسئولیت آن را خواهند داشت.

براساس توافق نامه دوحه که سال 1398 میان امریکا و طالبان امضا شد، نیروهای خارجی باید تا اول ماه مه (11 اردیبهشت) از افغانستان خارج می شدند.

طالبان پیش از این هشدار داده بودند در صورتی که نیروهای خارجی در مهلت معین شده افغانستان را ترک ننمایند، از نظر این گروه تخطی از توافق نامه دوحه تلقی می گردد و آنان حملات بر این نیروها را از سر خواهند گرفت.

این گروه به تازگی نیز گفته است تا زمانی که نیروهای خارجی به گونه کامل از افغانستان خارج نشوند، آنان در هیچ نشستی که در آن در خصوص افغانستان تصمیم گرفته گردد، شرکت نمی کند. اشاره طالبان به نشست استانبول است که قرار است در 24 آوریل برگزار گردد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 15485

به "بایدن: زمان خاتمه طولانی ترین جنگ آمریکا فرا رسیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: زمان خاتمه طولانی ترین جنگ آمریکا فرا رسیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید