ایران از تغییر لحن عربستان سعودی استقبال می نماید

به گزارش چاپار بلاگ، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات اخیر ولیعهد سعودی گفت: ایران با ارائه پیشنهادها و طرح هایی برای تبادل نظر و همکاری در منطقه خلیج فارس، پیشگام راستا مودت و همکاری منطقه ای بوده و از تغییر لحن عربستان سعودی استقبال می نماید.

ایران از تغییر لحن عربستان سعودی استقبال می نماید

به گزارش خبرنگاران، سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات اخیر ولیعهد عربستان در مورد مناسبات ایران و عربستان و منطقه گفت: با دیدگاه های سازنده و روش گفت وگو محور، این دو کشور مهم منطقه و دنیا اسلام می توانند با پشت سر گذاشتن اختلافات، وارد فصل تازه ای از تعامل و همکاری برای نیل به صلح و ثبات و توسعه منطقه ای شوند.

محمد بن سلمان ولیعهد سعودی شامگاه سه شنبه گفت که ایران یک کشور همسایه است و امیدواریم بتوانیم رابطه خوبی با آن داشته باشیم.

وی که با شبکه خبری العربیه مصاحبه می کرد، گفت: خواهان روابط خوب با ایران هستیم. مشکل ما رفتار منفی ایران است و ما در حال کار با کشورهای منطقه و دنیا برای یافتن راه چاره هستیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران با ارائه پیشنهادها و طرح هایی برای گفت وگو و همکاری در منطقه خلیج فارس از جمله پویش صلح هرمز (ابتکار امید) پیشگام راستا مودت و همکاری منطقه ای بوده و از تغییر لحن عربستان سعودی استقبال می نماید.

خطیب زاده ابراز امیدواری کرد که ماه مبارک رمضان ماه رحمت و مغفرت الهی سرآغازی مبارک برای همگرایی جامعه اسلامی و زدودن جنگ و آوارگی و ناامنی از این منطقه باشد.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر از اظهارات محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در مورد تمرکز سیاست خارجی این کشور بر گفت وگو در منطقه از جمله با ایران حمایت کرد.

آل ثانی در حساب توئیتری خود نوشت: پایبندی به منشور سازمان ملل، احترام به حاکمیت کشورها و عدم مداخله در امور داخلی کشورها ارکان اساسی کشورهای متمدن و به منزله سوپاپ اطمینان برای حفظ امنیت و صلح در منطقه و دنیا است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 17257

به "ایران از تغییر لحن عربستان سعودی استقبال می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران از تغییر لحن عربستان سعودی استقبال می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید