افغانستان، سقوط شهرستان استراتژیک جلریز در تشدید حملات طالبان

به گزارش چاپار بلاگ، عضو مجلس افغانستان خبرداد که در تشدید حملات طالبان ساختمان فرمانداری و فرماندهی پلیس شهرستان جلریز پس از چند روز محاصره سقوط کرد.

افغانستان، سقوط شهرستان استراتژیک جلریز در تشدید حملات طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، مهدی استوار نماینده ولایت وردک در مجلس افغانستان اظهار داشت که پس از چند روز محاصره، ساختمان فرمانداری و فرماندهی پلیس شهرستان جلریز توسط طالبان سقوط کرد.

استوار در فیسبوک نوشت که 37 نظامی و 3 فرمانده آن ها پس از چند روز درگیری شدید و در پی نرسیدن نیروی کمکی به طالبان به اسارت طالبان درآمدند.

وی اضافه نمود که این در حالی است که به تمام ارگان های امنیتی درباره شرایط امنیتی جلریز هشدار داده شده بود و مقامات دولتی از شرایط آگاهی داشتند اما هیچ اقدامی در این باره نکردند.

یک منبع امنیتی نیز به اطلاعات روز گفت که نیروهای تسلیم شده از 3 روز پیش در محاصره طالبان قرار داشتند اما هیچ کمکی به آن ها نرسید.

این دومین شهرستان ولایت وردک هم مرز با کابل است که طی 2 هفته گذشته توسط طالبان سقوط می کند. جلریز از شهرستان های استراتژیک ولایت وردک است که در راستا بزرگراه کابل-بامیان واقع شده است.

روز گذشته نیز نمایندگان لغمان در مجلس افغانستان، اعضای شورای ولایتی این ولایت و منابع امنیتی گفتند که ساختمان فرمانداری شهرستان دولت شاه بدست طالبان سقوط نموده است.

تا به امروز مقامات دولتی افغانستان در این باره چیزی نگفته اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 16195

به "افغانستان، سقوط شهرستان استراتژیک جلریز در تشدید حملات طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، سقوط شهرستان استراتژیک جلریز در تشدید حملات طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید