اعزام هواپیمای اختصاصی برای بازگرداندن 80 ایرانی از چین، قرنطینه 14 روزه در هتل

به گزارش چاپار بلاگ، رییس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت از اعزام هواپیمای اختصاصی با تجهیزات قرنطینه برای بازگرداندن 80 ایرانی مقیم چین به کشور اطلاع داد و گفت: این افراد بعد از بازگشت به کشور در هتلی در تهران به مدت 14 روز و با حضور تیم پزشکی و با امکانات کامل قرنطینه می شوند.

اعزام هواپیمای اختصاصی برای بازگرداندن 80 ایرانی از چین، قرنطینه 14 روزه در هتل

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش چاپار بلاگ، دکتر کیانوش جهانپور ، درباره شرایط بازگشت ایرانیان ساکن چین به کشور، گفت: روز گذشته پروازی با تجهیزات کامل و تیم پزشکی به چین اعزام شده است تا بیش از 80 نفر از هموطنان ایرانی مقیم کشور چین را به ایران بازگرداند.

وی اضافه نمود: بخش عمده ای از این افراد دانشجویان در حال تحصیل در چین هستند که بعضی از آنها مسائل نظام وظیفه داشتند که ستاد نیروهای مسلح تسهیلاتی برای بازگشت آنها به کشور در نظر گرفته است.

جهانپور درباره مجوز خروج ایرانیان مقیم چین از این کشور، ادامه داد: مذاکرات با کشور چین در این باره انجام و توافق اولیه اجرا شده است. با توجه به اینکه دو کشور دیگر مثل ترکیه اتباع خود را از چین خارج نموده اند، فکر نمی کنیم از نظر دیپلماتیک مسئله ای برای بازگشت هموطنان مان وجود داشته باشد.

قرنطینه در هتلی در تهران

وی تاکید نمود: این افراد بعد از بازگشت به کشور در هتلی در تهران به مدت 14 روز و با حضور تیم پزشکی و با امکانات کامل مثل دسترسی به اینترنت و.... قرنطینه می شوند و بعد از طی این مدت در صورت تایید سلامت شان به آغوش خانواده بازخواهند گشت.

هیچ ایرانی مقیم چین تا کنون مبتلا به کروناویروس نشده است

وی اضافه نمود: تا به امروز هیچ کدام از هموطنان ایرانی مقیم چین به ویروس کرونا مبتلا نشده اند، اما به دلیل قرنطینه و محدودیت ها دچار مشکل شده بودند که از نظر اخلاقی ما و همه دستگاه های دولتی موظفیم این افراد را با رعایت ضوابط سلامت و ایمنی به کشور برگردانیم.

جهانپور درباره اینکه چرا با وجود اعلام وزیر بهداشت روز گذشته پروازهای از چین به ایران داشته ایم، گفت: قاعدتا وقتی آدینه شب مصوبه اعلام شد، امکان لغو پروازهای صبح روز شنبه نبود، اما اگر امروز و فردا پروازها ادامه داشته باشند، وزیر بهداشت شخصا موضوع را پیگیری خواهند کرد.

وی اظهار کرد: کل پروازهای مستقیم ایران به/از چین متوقف می گردد و پروازهای غیرمستقیم لغو نشده اند.

جهانپور اضافه نمود: ممکن است بعضی با ترانزیت یا از فرودگاه های دیگر پس از سفر به چین به ایران سفر نمایند که مراقبت برای افرادی که مهر خروج از چین در 14 روز گذشته در پاسپورت شان باشد، انجام می گردد.

کیت های تشخیص کروناویروس جدید به ایران ارسال شد

وی درباره روش تشخیص و شرایط موجودی کیت های اختصاصی تشخیصی ویروس کرونا 2019، گفت: از نظر کیت های تشخیصی ویروس کرونای 2019 هیچ مسئله ای نداریم. باید توجه کرد که سه مرحله تست برای تشخیص ویروس کرونا داریم که مرحله آخر تست تشخیصی ویروس کرونا 2019 است و کیت های آن با همکاری سازمان جهانی بهداشت به میزان مورد احتیاج به ایران ارسال شده است که بخشی از آن ها آلمانی هستند.

وی اضافه نمود: ما هر فرد مشکوک به ویروس کرونا را بلافاصله با کیت های اختصاصی ویروس کرونا 2019 مورد آزمایش قرار نمی دهیم، بلکه ابتدا تست کلی خانواده کرونا (PCR) را انجام می دهیم و اگر نتیجه مثبت بود، سپس تست سارس و اختصاصی کروناویردس 2019 را انجام می دهیم.

جهانپور گفت: ممکن است در مواردی فرد به ویروس سارس مبتلا شده باشد، به همین دلیل تست تشخیصی این ویروس هم انجام می گردد.

موارد انگشت شمار مشکوک به کروناویروس در کشور

وی درباره اینکه آیا موارد مشکوک به ویروس کرونا داشته ایم، گفت: روزانه به صورت انگشت شمار موارد مشکوک مبتلا به کرونا ویروس جدید داریم. هر فردی که علائم و توضیح حال او احتمال ابتلا به ویروس کرونا جدید را داشته باشد، تست تشخیصی برایش انجام می گردد و اگر تست منفی باشد، فرد از شرایط مراقبت های بهداشتی خارج می گردد.

بخش ایزوله منفی در بیمارستان شهدای یافت آباد تهران

جهانپور ادامه داد: اگر در بیماری نتایج آزمایشگاهی ابتلا به ویروس کرونا مثبت گردد، بخش ایزوله منفی در بیمارستان شهدای یافت آباد در شهر تهران و بخش های ایزوله منفی آماده شده در سایر استان ها محل بستری این بیماران خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1664

به "اعزام هواپیمای اختصاصی برای بازگرداندن 80 ایرانی از چین، قرنطینه 14 روزه در هتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعزام هواپیمای اختصاصی برای بازگرداندن 80 ایرانی از چین، قرنطینه 14 روزه در هتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید