استعفای یکی دیگر از مشاوران ارشد ترامپ از کاخ سفید

به گزارش چاپار بلاگ، مشاور ارشد امور روسیه در شورای امنیت ملی کاخ سفید از سمت خود استعفا داد درحالی که تنها سه ماه از زمان انتصابش گذشته بود.

استعفای یکی دیگر از مشاوران ارشد ترامپ از کاخ سفید

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از هیل، اندرو پیک، رئیس امور اروپا و روسیه در شورای امنیت ملی کاخ سفید، سه ماه پس از انتصابش استعفا کرد.

در گزارشی که بلومبرگ عصر روز شنبه به وقت محلی منتشر کرد، پیک درحالی که توسط تیم اسکورت کاخ سفید به بیرون راهنمایی می شده، محل کار خود را ترک کرد.

پایگاه خبری اکسیوس اوایل روز شنبه گزارش کرد که پیک به واسطه تحقیقات امنیتی بطور موقت به مرخصی اجباری فرستاده شده است.

پیک جایگزین تیم موریسون شده بود که در آخرین ماه های سال 2019 میلادی از سمت خود استعفا داد.

بعضی منابع گفتند قرار است پیک هم مانند تیم موریسون و فیونا هیل، دو مشاور پیشین و مستعفی ترامپ که همین سمت را داشتند، در جلسه کنگره درباره استیضاح رئیس جمهور آمریکا شهادت دهد.

بر اساس گزارش هیل، اندرو پیک سومین مشاور ترامپ است که در کمتر از یکسال از سمت خود کناره گیری نموده است. او در ماه نوامبر سال 2019 بعنوان مدیر ارشد امور روسیه و اروپا شورای امنیت ملی کاخ سفید منصوب شده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ترامپ به طور پیوسته در کوشش است تا مشاوران امنیت ملی کاخ سفید را با طرز فکر خود همسو کند، به همین جهت در طی سه سال دوره ریاست جمهوری خود بار ها تغییرات زیادی در شورای امنیت ملی کاخ سفید بوجود آورده است.

در پرونده رسوایی اوکراین گیت که سال 2019 به استیضاح ترامپ منجر شد، پست مدیریت امور روسیه و اروپا شورای امنیت ملی کاخ سفید و افرادی که در این پست قرار گرفته اند نقش موثری داشته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 1968

به "استعفای یکی دیگر از مشاوران ارشد ترامپ از کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای یکی دیگر از مشاوران ارشد ترامپ از کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید