شروع موج چهارم شیوع کرونا در ایران

به گزارش چاپار بلاگ، رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: با توجه به افزایش سفرها موج چهارم شیوع کرونا شروع شده این در حالی است که 891 هزار و 631 مورد تست پی سی آر و سریع توسط اورژانس صورت گرفته است.

شروع موج چهارم شیوع کرونا در ایران

به گزارش خبرنگاران، پیرحسین کولیوند روز پنجشنبه در نشست خبری تشریح آخرین عملکرد سازمان اورژانس کشور از 25 اسفندماه 99 تا 5 فروردین ماه 1400 اضافه نمود: فقط در روز چهارم فروردین مجموع مأموریت های اورژانس 10 هزار مأموریت بوده و در رابطه تماس با کدهای 724 و 247 تعداد 95 مورد در کل کشور بوده که 29 هزار و 144 نفر بستری و هزار و 741 مورد در بخش های ویژه تحت مراقبت قرار گرفتند.

وی گفت: فقط در روز چهارم فروردین تعداد 146 هزار و 995 هزار تست پی سی آر و رپید اجرا شده و رکورد انجام تست ها در این روز ثبت شد.

کولیوند گفت: سال گذشته با مسائل متعدد از جمله شیوع کرونا روبرو بودیم. برای مناسبت های مختلف طرح های متعدد برگزار گردید. دیدگاه وزیر بهداشت در زمینه مهار کرونا عدم رفت و آمد در سفرها بوده است. براساس آنالیز های اجرا شده کرونا در دورهمی ها منتقل می گردد. طرح نوروزی در زمینه بهداشت محیط، تامین دارو و تجهیزات بود و ما پوشش همگانی را برای مردم در نظر گرفتیم.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه هم اکنون دو و نیم تا سه برابر کارایی نیروی انسانی در اورژانس افزایش یافته است، گفت: هدف تامین دارو و تجهیزات و در دسترس بودن برای مردم است. از سوی دیگر تامین فرآورده های خونی از اهمیت برخوردار است.

کولیوند با اشاره به اینکه متاسفانه با افزایش سفرهای نوروزی مصدومان حوادث ترافیکی افزایش یافته است، گفت: از ابتدای شروع طرح نوروزی سازمان اورژانس کشور تا کنون 64 سورتی پرواز توسط اورژانس هوایی برای انتقال 64 مصدوم به مراکز درمانی و بیمارستانی اجرا شده است.

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: تا کنون یک میلیون و 255 هزار نفر به مراکز اورژانس مراجعه کردند که از این تعداد 272 هزار نفر بستری و 18 هزار و 931 نفر در بخش های اورژانس بستری شدند.

وی اضافه نمود : تا کنون 29 هزار و 144 هزار عمل جراحی اورژانس و 66 هزار و 20 نفر جراحی الکتیو در طرح نوروزی اجرا شده و حدود 300 هزار مورد بازرسی توسط پرسنل اورژانس اجرا شده است که در این بازرسی ها 325 هزار کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته کشف و 9 هزار و 487 واحد صنفی متخلف به مراجع قضائی معرفی شدند، همچنین 2 هزار و 66 واحد صنفی پلمب شدند.

منبع: ایرنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: chaparblog.ir شناسه مطلب: 14472

به "شروع موج چهارم شیوع کرونا در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع موج چهارم شیوع کرونا در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید